Levent Tezel

Yonpaş Dumlupınar tesis yapmak istiyor


Süper Lig ekiplerinden Mehmet Evram başkanlığındaki Yonpaş Dumlupınar’da yeni bir tesis yapımı için talep edilen arsanın bu güne kadar kulübün kullanımına verilmemesi ciddi sıkıntı yaratıyor. Başkan Evram, takımın antrenmanlarını sürdürdüğü Yonpaş Arena’nın hemen bitişiğindeki yerin çalmadık kapı bırakmadan her türlü girişimlerine rağmen kulübün kullanımına bu güne kadar verilmemesinin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

Devletten 1 kuruş almadan tesis yaptık

   Başkan Evram, 4’lü hükümet döneminden bu güne kadar çalmadık kapı bırakmamalarına rağmen olumlu cevap alamamanın moral bozukluğu içerisinde olduklarını dile getirdi. Evram, bu güne kadar devletten tek kuruş almadan Yonpaş Dumlupınar olarak yatırımlar yaptıklarını, tesis yaptıklarını, antrenman sahası yaptıklarını ve bunları ülke gençliğinin hizmetine açmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Tüm bürokratik işlemleri yerine getirdik

   Yonpaş Dumlupınar Kulüp Başkanı Mehmet Evram, kullanımının kulübe verilmesini talep ettikleri arsaya alt yapılar için modern, çağdaş yeni bir tesis yapmayı planladıklarını, bu güne kadar yapılması gereken tüm bürokratik işlemleri yerine getirdiklerini, gerekli devlet birimleri ile tüm yazışmaların yapıldığını ve artık topun Bakanlar Kurulu’nda olduğunu dile getirdi. Yazışmaların bu güne kadar bir türlü Bakanlar Kurulu’nun önüne gitmediğini vurgulayan Evram, yapmayı planladıkları sahanın akademinin kullanımına sunulacağını, geleceğin yıldızlarının halı sahada antrenman yapmaktan kurtulacağını belirtti.

Bakanlar Kurulu’nun adım atmasını bekliyoruz

   Ülke gençliği için atılacak bu önemli adımın camia olarak takipçisi olduklarını dile getiren Yonpaş Dumlupınar Kulüp Başkanı Evram, Bakanlar Kurulu’nun bir an önce bu konuda adım atıp ülke gençliğinin yararına olacak bu isteklerine olumlu cevap vermesini talep ettiklerini, Bakanlar Kurulu’nun bu yönde karar almasının ardından hiç beklemeden kazmayı vuracaklarını ve Yonpaş Dumlupınar olarak ülke gençliğine yeni bir tesis daha kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

Yonpaş Dumlupınar tesis yapmak istiyor

Yorumlar kapalı.