Levent Tezel

Malumun ilanı


Karşılaşmanın sonucu baştan belliydi aslında. Skor ve oyun bir yerde malumun ilanı oldu. Mağusa Türk Gücü maç öncesi kağıt üstündeki tahminlerde de, 90 dakikanın bütününde de ligde canı ile uğraşan Düzkaya’dan çok üstün bir oyun sergiledi. Aralarındaki büyük güç ve kapasite farkı dışında iki takımın oynadıkları maçtan ziyade önümüzdeki hafta bire bir rakipleri ile oynayacakları karşılaşmaları daha çok düşündükleri ve buna göre hareket ettikleri görüntüsünde oldukları da dikkat çekiciydi.

Mağusa Türk Gücü haftaya Cihangir karşısına devreyi lider bitirebileceği bir maça çıkacak. Sarı-yeşilliler iyi başlamadıkları ligde haftalar geçtikçe toparlanıp gitgide yükselen form grafikleri ile ligin ilk devresini lider bitirebilecekleri noktanın bir adım uzağına geldiler. Onun içindir ki baskılı ve tempolu başladıkları dünkü karşılaşmada skoru garantiledikten sonra frene bastılar. Oyunun ve topun kontrolünü maçın başından sonuna kadar elinde tutan Mağusa Türk Gücü’nde yapılan oyuncu değişiklikleri de oyuncuların skor olarak rahata erdikten sonra kendilerini riske atmadan, sakınarak maçı tamamlama düşünceleri de tamamen önümüzdeki haftanın planlarına yönelikti. Arif’in sağdan etkili toplar getirdiği MTG’de 3 sarı kartlı olduğu için devrede oyundan alınan Dino Peter ve yerine giren Uğur soldan etkili ataklar geliştirdiler. 2 gol atan Peter Ebi, en az 3 net karşı karşıya pozisyonu harcamasa fark daha da büyüyebilirdi. Mehmet Gürlü ve Mehmet Erol’un sarı kart cezaları nedeniyle forma giymediği MTG’de savunma ve kaleci Yusuf’a çok fazla iş düşmedi. Cezalılar nedeniyle forma bulan Nevzat fırsat verildiğinde takıma yararlı olacağı mesajını verirken orta sahada Ünal ve Adil oyunun her iki yönünü de doğru oynayarak önümüzdeki hafta takımın en büyük güvenceleri arasında olacaklarını gösterdiler.

Düzkaya çok da umutlu gelmediği ve sahasında haftaya oynayacağı bire bir rakibi Çetinkaya maçı öncesindeki Mağusa deplasmanında kontrollü oynamaya çalıştı. Bana göre en büyük artıları farklı skora rağmen oyun disiplininden kopmayışlarıydı. Haftaya oynayacakları kritik Çetinkaya maçı öncesinde en çok buna ihtiyaçları olacak. Onlar da aynı rakipleri gibi sakatlanmamaya ve kart cezalısı olmamaya çalıştılar. Yine de 4. sarı kartını gören ve cezalı duruma düşen Şahin’i Çetinkaya maçında arayacakları gün gibi aşikar.

Malumun ilanı

Yorumlar kapalı.