Levent Tezel

Sessiz ve derinden


İlk 3 haftada zorluk derecesi yüksek 3 maçta 3 galibiyetle yoluna devam eden Cihangir şaşırtmaya devam ederken sessiz ve derinden gitmeye devam ediyor. Benzer şekilde ilk 3 haftada saha içi sonuçları olarak tam bir hayal kırıklığı yaratan Alsancak Yeşilova da bir başka açıdan şaşırtmaya devam ediyor.

Cihangir, Mesarya maçı ile başladığı lig yolculuğuna sahasındaki sansasyonel Göçmenköy galibiyeti ile devam etmiş ve bunu dünkü galibiyetle taçlandırarak isimlerin değil sistemlerin takımı olduğunu bir kere daha göstermiştir. Dünkü maçta Nurettin, Hakan, Mikail ve Ali’den yoksun mücadele eden Cihangir’de oyun disiplinine bağlı kalan, Toygar hocanın oyun planına son ana kadar uygun hareket eden futbolcu grubu kim oynarsa oynasın sistemin tıkır tıkır işlediğinin açık kanıtlarını maçta çokca sergilediler.

Çok mu mükemmel oynadılar? Hayır… Ancak sonuca gitmeyi bildiklerini bir kere daha kanıtladılar. İlk yarı top daha çok onlardaydı. İkinci yarıda orta alan presiyle direncini artıran Yeşilova karşısında ilk yarıdaki kadar etkin olmasalar da kalelerinden topu uzak tutmayı bildiler. Rakip savunmanın tek ve en büyük hatasında da Muhittin klasik penaltı gollerinden biriyle fişi çekerek lig yürüyüşlerine devam ettiler. Cihangir’de orta alanda Sercan, ilerde Babacar, olduğu gibi savunma dörtlüsü etkili oyunlarıyla dikkat çektiler.

Lige sahasındaki Doğan Türk Birliği mağlubiyeti ile başlayan Alsancak Yeşilova, geçtiğimiz hafta deplasmanda Yeniboğaziçi karşısında galip gelerek hem ligdeki ilk galibiyetini almış hem de zorlu Cihangir maçı öncesinde moral bulmuştu. Ancak Mejdi, Vakkas, Cemal gibi 3 etkili ismin olmaması takımın tüm ahengini bozarken Mejdi olmadığı için Fidelix’in stopere çekilmesi de ilk başta doğru bir karar gibi görünse de takımın orta alandaki gücünü düşüren ciddi bir olumsuzluk yarattı.

Savunmada ve orta alandaki tüm organize olma eksikliklerine rağmen rakibine iyi direrenen, Memduh, Bill Mehmet, Halil Esen gibi isimlerle oyunu tutan Alsancak Yeşilova’da Fatih Parlak, Yakup, Marcel gibi isimler Cihangir’in sert presi karşısında etkisiz kalınca Alsancak Yeşilova için sonun başlangıcı görünmeye başladı. Babacar’ın topu ileri taşıma hırsı, Gökhan’ın bir anlık hamle zamanlaması hatasıyla gelen penaltı golü günün akılda kalan kader anı oldu.

Sessiz ve derinden

Yorumlar kapalı.