Levent Tezel

Herkesin hesabı başka






Futbol kalitesi ve tempo olarak beklentileri karşılaşan bir maç olmasa da o sıcağa rağmen iki takım futbolcularının kendi takım hedefleri ile doğru orantılı olarak 90 dakika boyunca sergilediği mücadele takdire şayandı. Eksik ve sınırlı kapasitedeki futbolcu grubuna rağmen ev sahibi Hamitköy, maçın her anında ve sahanın her bölgesinde verdiği can- siperane mücadele ile güçlü rakibi karşısında en azından 1 puanı kurtardı. Üstelik de maçın son 15 dakikasını İbrahim’in gördüğü kırmızı kart sonrası 10 kişi oynamalarına rağmen. Ki buldukları net 2 pozisyonda bir parça daha dikkatli olsalar atanın yanına kalacak dedirten karşılaşmadan 3 puanla bile ayrılabilirlerdi. Sonuçta Hamitköy sezon başından beri iyi de oynasa, kötü de oynasa yaptığı mücadele ile ayakta durabileceğini iyi öğrenmiş. Dün de buna uygun hareket ederek akmasa da damlar denilebilecek puanı da kaptılar ve son 3 haftaya girerken umutlarını arttırdılar.

Beni bu maçta esas hayal kırıklığına uğratan Merit Alsancak Yeşilova oldu. Gençleriyle, tecrübelileriyle ve kaliteli yabancılarıyla son haftaların en iyi futbolunu oynayan ve Doğan Türk Birliği ile girdiği amansız ikincilik yarışında avantajı eline geçiren Merit Alsancak Yeşilova, birçoklarına göre favori olduğu dünkü karşılaşmada üretkenlikten uzak, hücum hattında organize olamayan futbolu ile 1 puana razı olmak durumunda kaldı. Sadece puan kaybetmekle kalmadılar sıralamada da üçüncü sıraya indiler.

MBah’ın yokluğunu forvet hattında sonuna kadar hisseden Yeşilova’da tecrübeli Bill Mehmet bir türlü istediği pasları alamadığı gibi Alsancak ekibi, her iki kanatta da üretkenlik sağlayamadı. Yasin, yerine giren Burak ve Mustafa Hamitköy takım savunmasına takıldı. Bu da Yeşilova’nın atak denemelerindeki verimsizliğini her geçen dakika arttırdı ve sonuçta hiç arzu etmedikleri bir kayıp yaşadılar. Ancak Doğan Türk Birliği ile ligdeki ikinciyi belirleyecek final niteliğindeki karşılaşmanın varlığı umutlarını son 3 haftaya taşımalarını da beraberinde getirdi.

Hamitköy, kadro olarak dezavantajlı olsa da çok mücadele ederek istediğini aldı. Savunmada Kalu’nun kuş uçurtmaz misali her topu havadan ve yerden karşılama başarısı göstermesi takımı rahatlattı. Orta alanda rakibini presle durdurmaya çalışan Hamitköy’de forvetin gençlerinden Hasan dün adına bekleneni veremezken diğer genç forvet Eray, takımın çalışkan ve iyi isimlerindendi. Yeşilova savunmasını zorlayan Eray, bir parça dikkatli olsa veya ikinci yarının sonlarında kırılma anı olabilecek bir pozisyonda şut atmak yerine pası düşünse belki de Hamitköy golü de bulabilecekti. Sonuçta her iki takım da kendi hesap-kitapları doğrultusunda sonuna kadar mücadele ettiği zor 90 dakikada istediğini alan taraf Hamitköy oldu.

Herkesin hesabı başka

Yorumlar kapalı.