“Çok sarhoştum”featured


Lefkoşa’da 6 ve 7 yaşındaki iki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunan O.T’nin (E-49) savunması dikkat çekti

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da güpegündüz Dereboyu olarak bilinen en işlek caddede, 6 ve 7 yaşındaki iki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunup tutuklanan O.T’nin E-49) mahkemede yaptığı savunma şaşırttı.
Zanlı, “Çok içmiştim” demesi üzerine Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, “Bu sizin herkesin çocuğunu taciz etme hakkı vermez” dedi.

Çocuklara cinsel saldırıda bulunan zanlı kamera kayıtlarından tespit edilmişti.
“Çocuğun Cinsel istismarı” ve “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak”suçlarından tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 15.05.2024 tarihinde saat 18.30 raddelerinde Lefkoşa’da, Osman Pasa Caddesi üzerinde, Lefkoşa’da sakin O. T.’nin cinsel davranışla ve her iki eli ile Lefkoşa’da Sakin henüz 6 yaşındaki H.N.A’nın (K-6) beline sarılıp sol yanağını yaladığına vurgu yaptı.

Turgal, zanlının, aynı gün henüz 7 yaşındaki N.Z.F’nin (K-7)her iki yanağını yalayarak eli ile karın bölgesini okşayıp vajinasını sıkıp okşayıp, çocuğun cinsel istismarı suçunu işlediğini ve olay ile sonrasının kamer kayıtlarında tespit edildiğine dikkat çekti.

Turgal,”Mesele toplum içinde infial yaratan ciddi bir meseledir ve ağır ceza kapsamına giren bir suçtur” dedi.

Turgal, Soruşturmada zanlının 25.10.2023 tarihinden itibaren tenlam 204 gün KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edildiğini kaydetti.

Turgal, “Mesele polisin bilgisine 16.05.2024 tarihinde gelmiştir.
Aynı tarihte olay mahallinden yapılan soruşturmada mesele ile ilgili kamera görüntüleri tespit edilerek emare olarak alınmıştır.

Aynı tarihte Zanlı Lefkoşa Surlariçi’nde tespit edilerek Derdest Emri gereği tutuklanarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne sevk edilmiştir” dedi.

Meselede tahkikatın yeni başladığını, alınacak ifadelerin yanı sıra zanlının KKTC’de ne maksatla bulunduğu ve başka herhangi bir suça karışıp karışmadığının araştırılması gerektiğine vurgu yapıp, aleyhinde 8 gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

 

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
5
_a_rm_
Şaşırmış
“Çok sarhoştum”

Yorumlar kapalı.