Serdaroğlu: Biz dilenci değiliz, yüzde 23’e evet demeyeceğiz!featured


Öykü KENDİR

Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplantısının saat 18.00’a ertelenmesinin ardından işçi temsilcisi Hür-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, açıklama yaparak, tepki gösterdi.

Hür-İş Başkanı Serdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nun toplantı öncesinde hem işveren hem de işçi temsilcilerle görüştüğünü söyledi.

Serdaroğlu, Bakan Gardiyanoğlu’nun toplantı esnasında işverenle iki defa çıkarak yeniden görüştüğünü belirterek, “Biz geçen hafta sırf asgari ücret belirlensin diye yüzde 23’e el uzattık. İlla işverenlerle el sıkışacaklar, hadi işveren sıksın elinizi” dedi.

“Biz dilenci değiliz” diyen Serdaroğlu, Başbakan Ünal Üstel’e tepki gösterdi, “Seni de istemiyoruz, paranı da istemiyoruz. Asgari ücreti belirleyemeyen Başbakan olarak tarihe geçsin. Biz ölmeyiz, zaten açız. 5-6 bin lira artış yapacaklar, onun bile nazını yapıyorlar. Dünyaları veriyorlar sanki… Geçen hafta el uzattığımızda sıkmadılar, şimdi yüzde 22,98’e el sıkışalım istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Serdaroğlu, “Biz yüzde 24 istedik, ‘yok’ dediler. Yüzde 23’e evet demeyeceğiz. Yüzde 24’teyiz… Bir puan, bir puandır. 29 bin 500 TL ile kim geçinebilir ya?” şeklinde konuştu.

SON DAKİKA: Asgari ücret toplantısı ertelendi!

2
mutlu
Mutlu
25
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Serdaroğlu: Biz dilenci değiliz, yüzde 23’e evet demeyeceğiz!

Yorumlar kapalı.