Özersay: Kamuda müşavirlik sistemine son vereceğizfeatured


HP’den verilen bilgiye göre, ziyaretler sırasında konuşan HP Genel Başkanı Kudret Özersay, ülkeyi yönetenlerin vatandaşı dinlemediğini ve vatandaşın sesini duymadığını savunarak, “sadece seçim zamanlarında ortaya çıkıp menfaat beklentisi olanlara sözler vererek kendi makamlarını korumaya çalıştıklarını” iddia etti.

Özersay’a Gayretköy ziyareti sırasında HP Güzelyurt İlçe Başkanı Naim Pınar, ilçe yönetimi üyeleri ve merkez yürütme organı üyeleri eşlik etti.

HP Başkanı Özersay burada yaptığı konuşmada, ülkede adalet duygusunun giderek yara aldığına dikkat çekerek, göreve gelmeleri halinde hukuk sisteminde yapmayı düşündükleri değişiklikleri anlattı.

Kamuda müşavirlik sistemine nasıl son verilebileceğini de anlatan Özersay, “iyi yönetim” ilkesi temelinde kamuda verimli çalışan ve kamusal hizmet üreten bir yapılanmayı nasıl kuracakları üzerinde de durdu.

Kamuda hiç çalışmadan maaş alanlar olduğunu, bunun ülkedeki adalet duygusunu zedelediğini vurgulayan Özersay, disiplin kurallarının ve performans temelli düzenlemelerin hayata geçirileceğini söyledi.

Vatandaşların sorusu üzerine HP’nin Koordinasyon Ofisi’nin kuruluşunu neden doğru bulmadığını da anlatan Özersay, bu konunun artık hukuksal bir mesele olmaktan çıktığına dikkat çekerek, “Türkiye’de son dönemde yaşananlar, devlet kurumlarında, özellikle eğitim ve spor kurumlarında bir takım dini grupların yapılanmasının devletin varlığını nasıl tehdit edebileceği ortaya çıkmıştır. Sadece bu bile Koordinasyon Ofisi gibi devlet içerisinde bu türden yapılanmaların ciddi riskler yaratmak anlamına geldiğini göstermeye yeter” ifadelerini kullandı.

Gayretköy’ye, Serhatköy ile ortak kullanılabilecek bir sahanın kazandırılmasının bile bu köylerde sosyal hayatı canlandırabileceğine dikkat çeken Özersay, gençlerin gerek bu konuda gerekse köyde bulunan ve güreş sporu açısından bir nevi çalışma binası olarak kullanılabilecek mekanın yapılması konusunda Halkın Partisi yetkililerinden destek istediğini belirtti.

Ziyaretin sonunda Halkın Partisi tarafından desteklenen Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’nın kadın sığınma evleri yapılmasına dair kampanyası için vatandaşlardan imza da toplandı.

TATLISU ZİYARETİ…

Özersay’a Tatlısu ziyaretinde ise, HP Gazimağusa İlçe Başkanı Duygu Uzun, ilçe yönetimi üyeleri, bazı HP yöneticileri ve gönüllüler eşlik etti.

Kudret Özersay burada yaptığı konuşmada, bölgeyi her ziyaretlerinde seracıların sürekli dile getirdikleri “toptancılar sorunu ve Hal Yasası eksikliği” konusunda hala bir adım atan olmadığını kaydetti.

Harnup teşvik ve ihracat sisteminde üretici konumundaki vatandaşların mağdur olduğunu ifade eden Özersay, değişikliğin şart olduğunu, ancak bunu duyanın olmadığını ifade etti.

HP olarak sorunları çözmek ve ülkeyi yaşanabilir bir yer yapmak için bu yola çıktıklarını ifade eden Özersay, Halkın Partisi’nin, vergi politikalarında, çalışma hayatının kurallarının uygulanmasında, eğitim ve sağlıkta sosyal adaleti sağlayacağını kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Özersay: Kamuda müşavirlik sistemine son vereceğiz

Yorumlar kapalı.