Yenierenköy’deki Motosiklet Kazasında Yeni Gelişme: Sürücüye Teminatfeatured


Yenierenköy’de 5 Temmuz’da meydana gelen motosiklet kazasında, Münür Ekşi’nin ölümüne neden olan Mehmet Özaltınok bugün teminata çıkarıldı. Mahkeme, Özaltınok için 30 bin TL şahsi kefalet ve 2 KKTC vatandaşı kefilin birer milyon TL kefalet senedi imzalamasını şart koştu. Ayrıca, zanlının kimlik, pasaport ve seyahat belgeleri polise teslim edildi ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek imza vermesi kararlaştırıldı.

Ayşe Bulut

Ne Olmuştu?

5 Temmuz 2024’te Yenierenköy-Dipkarpaz ana yolu üzerinde meydana gelen motosiklet kazasında, tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu 20 yaşındaki Münür Ekşi’nin ölümüne neden olan Mehmet Özaltınok, yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Tanık polis çavuşu İsmail Yıldırım, kazanın Türet Market yakınlarında saat 20.00’de gerçekleştiğini belirtti. Yıldırım, zanlının RM 570 plakalı van aracıyla yolun sağındaki banket içerisinde park halindeyken, ana yolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce ana yola giriş yaptığını ve bu esnada KB 457 plakalı motosikletiyle Dipkarpaz istikametinden Yenierenköy istikametine doğru seyreden Münür Ekşi’nin direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağına geçtiğini ve yol kenarındaki elektrik direğine çarparak motosiklet üzerinden düştüğünü ifade etti.

Kazanın ardından ağır yaralanan Münür Ekşi, ambulans ile Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Kazanın ardından tutuklanan Mehmet Özaltınok, bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, Özaltınok için 30 bin TL nakdi kefalet ve 2 KKTC vatandaşı kefilin birer milyon TL kefalet senedi imzalamasını şart koştu. Ayrıca zanlının kimlik, pasaport ve seyahat belgeleri polise teslim edildi ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek imza vermesi kararlaştırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yenierenköy’deki Motosiklet Kazasında Yeni Gelişme: Sürücüye Teminat

Yorumlar kapalı.