Uyuşturucuyu köpek kulübesine sakladılarfeatured


Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da alınan bir ihbarı değerlendiren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü bir evde yaptığı baskında, köpek kulübesindeki saksıda zulalı, 40 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu.

Polis meseleyle ilgili tutukladığı K.B.(E-47) ile S.B.(E-45) isimli kardeşleri, bugün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili talebi aktarması için iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis memuru Erkan Çelik’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Erkan Çelik, zanlıların, kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Erkan Çelik, alınan bir bilgi üzerine, 02.01.2024 tarihinde saat 16.00’da sıralarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından, Gazimağusa’da K.B’nin (E-47) kalmakta olduğu ikametgâhta bir arama gerçekleştirildiğini anlattı.

Çelik, saat 16.35-16.55 saatleri arasında gerçekleştirilen arama sonucu, konu evdeki köpek kulübesinde bulunan siyah saksı içerisindeki, şeffaf şişe içerisinde sarı renk jelatine sarılı 3 poşette yaklaşık 40 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi tespit edip, emare zapt ettiğini dile getirdi.

Zanlı K.B’den yaptığı soruşturmada konu maddelerin kardeşi S.B‘ye ait olduğunu belirtmesi üzerine S.B’yi Gazimağusa’da tespit ettiğini anlattı.

Çekik, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na ve maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirtti.

Laboratuvarlardan çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlılar aleyhine 2’şer günlük tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki meseleyi tezekkür eden yargıç Aysu Çakan Alakan, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için, zanlıların 2’şer gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Uyuşturucuyu köpek kulübesine sakladılar

Yorumlar kapalı.