Ticaret Odası: Çalışma izinleriyle ilgili teminat Oda tarafından karşılandıfeatured


Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) çalışma izinleri ile ilgili kamuoyunda yayımlanan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.

Odadan yapılan açıklamada, çalışma izinleri ile ilgili teminatın Oda tarafından karşılandığı bildirildi.

“Odamız üzerinden alınan çalışma izinleri için gerekli teminatların verilmemiş olduğuna ilişkin olarak basında yayınlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır” denilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan anlaşma gereğince odamız üzerinden yapılan çalışma izni başvuruları için gerekli olan teminat odamız tarafından verilmiş olduğundan, bu izinleri odamız üzerinden almak isteyen üyelerimizden ayrıca teminat talep edilmemektedir. Bu yöntem ile işletmelerimiz üzerindeki teminat yükünü azaltmış olmaktayız.”

Açıklamada, “Çalışma izinleri için devreye konulan bu çalışma şeklinin, çalışma izinleri aracılığı ile yapıldığı düşünülen insan kaçakçılığı için önleyici bir tedbir olacağı da açıktır. Odamız, kendisine yapılan başvuruları ciddi bir şekilde değerlendirmekte; işçi ihtiyacı olan işletmelerin risk oluşturmayan başvurularını kendi teminatı altında takip edip sonuçlandırmaktadır” ifadelerine yer verildi.

KTTO’dan yapılan açıklamada, “Kuruluş amacı ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmak olan ve üyelerine hizmeti birinci derecede önemseyen Kıbrıs Türk Ticaret Odası, üyelerinin çalışma düzenini kolaylaştırmak amacıyla almış olduğu bu önlem ile ülke ekonomisine de katkıda bulunduğu inancındadır” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ticaret Odası: Çalışma izinleriyle ilgili teminat Oda tarafından karşılandı

Yorumlar kapalı.