Teleskop kalıp demiri sirkat eden zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldıfeatured


Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işletmeden teleskop kalıp demiri sirkat eden A.T.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

“Sirkat” suçuyla tutuklanan zanlı, bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Mehmet Davulcu’yu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Davulcu, 17-18 Mayıs 2024’te Gönyeli’de faaliyet gösteren Mar Construction isimli iş yerine giden FZ 713 plakalı van araçlı hırsızın, konu iş yerinden 38 teleskop kalıp malzemesini sirkat ettiğini belirtti.

Davulcu, şikayet üzerine yapılan soruşturmada Mobese kamera kayıtlarının incelendiğini ve söz konusu aracın Akdoğan’da sakin zanlının kullanımında olduğunu tespit ettiklerini anlattı.

Davulcu, zanlının Akdoğan’daki ikametgahına gidildiğini ve söz konusu çalıntı malzemelerin araçta tespit edildiğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini, emarelerin bir kısmının Haspolat’t faaliyet gösteren bir hurdacıda bulunarak emare alındığını belirten Davulcu, zanlının itiraf içerikli gönüllü ifadesinin teyidinin yanı sıra bölgedeki benzer hırsızlık olaylarıyla ilgili bağının araştırılacağını anlattı.

Davulcu, zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

1
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Teleskop kalıp demiri sirkat eden zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Yorumlar kapalı.