Sokaktaki canlar katlediliyor!featuredSokaklarda yaşayan sahipsiz canlar zehirlenerek öldürülüyor. Son olarak Yenişehir Mahallesi Bozova Sokak’ta meydana gelen zehirlenme vakasında mahalleli tarafından beslenen kediler öldürüldü

 

Cemre CEMALİ

Sokaklarda yaşayan sahipsiz canlar kimi zaman karnını doyurmak, yatacak güvenli bir yer bulmak kimi zaman da insanlar tarafından sevilip, ilgi görmek isterken zehirlenerek canlarından oluyor.
Sokaktaki canların açlığını fırsat bilerek o canların önlerine zehir bırakan ‘katiller’ yüzünden sahipli sahipsiz fark etmeksizin sayısız kedi köpek can çekişerek sokaklarda ölüp gitti ve ölmeye de devam ediyor.
‘İnsan’ eli ile katledilen canların son örneği de Yenişehir Mahallesi Bozova Sokak’ta meydana geldi.
Kim ya da kimler olduğu bilinmeyen kişilerce etrafa bırakılan zehirler, mahalle sakinleri tarafından bakılan kedilerin ölümüne neden oldu.
Konu ile ilgili KIBRIS’a konuşan Altın Patiler Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, “Bunu yapan kişiler yarın öbür gün çocuklara da, kadınlara da kendinden güçsüz gördüğü bir erkeğe de zarar verecek. Bunlar olunca yasa işleyecek ama olması gereken yasaların şimdi işlemesidir ki bunları önleyebilelim” dedi.
Curcioğlu, bu yaşananların önüne geçebilmek için sahipli sahipsiz fark etmeksizin zehirlenerek ya da işkenceye maruz bırakılarak öldürülen her canın ölümünün yasalar tahtında ‘can ölümü’ olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Elini kolunu sallayarak evine dönüyorlar”

Altın Patiler Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, meydana gelen zehirleme olaylarında çoğunlukla bölge halkının zehirleyen kişileri bildiğini ancak sustuğunu, susmayarak ifade verildiğinde de konu ile ilgili açılan mahkemelerin de uzadıkça uzadığına dikkat çekerek “Bilen susuyor ve suça suç ekleniyor. Olayın tanıkları susmasa da en son bunu yapanlar elini kolunu sallayarak evine dönüyor. Ne yazık ki hiçbir şey olmuyor” dedi.
Kumyalı’da meydana gelen zehirlenme olayını anımsatan Curcioğlu, “5 ay geçti adam hala ceza almadı, mahkeme devam ediyor. Bunlar ‘katildir’ bu kişilerin ceza almaması bu gibi varlıklarının çoğalmasına neden oluyor. Devletimiz, yasalarımız bu çocukların ölümünü ‘can’ ölümü saymadığı için hiç bir şekilde önünü alamıyoruz çünkü ceza yok” vurgusu yaptı.

“Çok fazla bölgeden zehirlenme ihbarı alıyoruz”

Curcioğlu, yasaların işlemesi için zehirlenerek öldürülen canların fotoğraf ve videolarını da paylaşmak zorunda kaldıklarına dikkat çekerek buna rağmen ceza alması, hapiste olması gereken kişilerin hala dışarıda olduğunu söyledi.
Hala çok fazla bölgeden zehirlenme ihbarı aldıklarını ifade eden Curcioğlu, şöyle devam etti:
“Girne’den, Güzelyurt’tan, Çayırova’dan, Dağyolu’ndan, Yenişehir’den zehirlenme ihbarları geldi. Bunları bizlerde paylaştık. Bunların önünü alabilmek için yasaların güçlenmesi lazım. Bunu yapan kişiler yarın öbür gün çocuklara da, kadınlara da kendinden güçsüz gördüğü bir erkeğe de zarar verecek. Bunlar olunca yasa işleyecek ama olması gereken yasaların şimdi işlemesidir ki bunları önleyebilelim”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
7
_a_rm_
Şaşırmış
Sokaktaki canlar katlediliyor!

Yorumlar kapalı.