Sirkat ettiği parayı geri ödedifeaturedVodafone Ercan Shop isimli telefon mağazasında satış sorumlusu olarak çalışan ve 28 bin 800 TL, 120 Dolar ve 160 Euro’yu sirkat eden zanlı Umutcan Akıcı, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Ercan Havalimanı içerisinde faaliyet gösteren Vodafone Ercan Shop isimli telefon mağazasında satış sorumlusu olarak çalışan ve 28 bin 800 TL, 120 Dolar ve 160 Euro’yu sirkat eden zanlı Umutcan Akıcı, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Mehmet Özyay, tanık olarak polis memuru Süleyman Talu’yu diletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Talu, Ercan Havalimanı içerisinde faaliyet gösteren Vodafone Ercan Shop isimli telefon mağazasında satış sorumlusu olarak çalışan zanlının 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında 28 bin 800 TL, 120 Dolar ve 160 Euro’yu tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığını belirtti.

Talu, zanlının iş yeri tarafından yapılan şikâyet üzerine tutuklandığını ve ifadesinde çaldığı parayla bet oynadığını itiraf ettiğini kaydetti.

Zanlının işyerinin zararını tazmin ettiğini ve işvereninin şikayetini geri çektiğini belirten Talu, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, 250 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Sirkat ettiği parayı geri ödedi

Yorumlar kapalı.