Simpsonlar’dan 2024 yılı için yeni kehanetler: Üçüncü Dünya Savaşı bile var!featured


Efsane çizgi dizi Simpsonlar yine kehanet iddiasıyla gündemde!

2024 yılına ilişkin tahminlerin yer aldığı iddia edilen Simpsonlar’da bu defa ‘savaş’ ve ‘seçim’ başlıkları öne çıkıyor.

İşte çarpıcı detaylar…

 

Öngörüleri bir bir tutan ve “her şeyi bilmesiyle” tüm dünyada ün kazanan popüler dizi, 2024 ve geleceğe dair yeni tahminleriyle bir kez daha gündemde.

The Simpsons, Amerikan sitkom dizisi. Dizi, kurgusal Springfield şehrinde yaşayan Simpson ailesi etrafında dönüyor. Homer (baba), Marge (anne), Bart (erkek çocuk), Lisa (kız çocuk) ve Maggie (bebek) gibi karakterlerin maceralarını konu alıyor.

Dizi, toplumsal konuları, pop kültürünü, politikayı ve daha birçok konuyu hiciv ve mizahla ele almasıyla tanınıyor.

Yıllar öncesinden yaptığı tahminlerin gerçekleşmesiyle ünlü olan dizi, Donald Trump’ın ABD Başkanlığı’ndan Kovid-19 salgınına kadar birçok olayı doğru tahmin etmesiyle dikkat çekti. Şimdi ise yeni tahminler gündemde. İşte beklenen olaylar:

 

1. YAPAY ZEKA VE ROBOTLARIN İŞ GÜCÜNÜ ELE GEÇİRMESİ

Dizinin 23. sezon 17. bölümünde, işveren Burns’ün nükleer santraldeki işçileri robotlarla değiştirmesi konu alınıyor. Bu tahmin, yapay zeka ve robot teknolojilerindeki ilerlemeler göz önüne alındığında, 2024 ve sonrasında insan iş gücünün robotlar tarafından yerini almasının mümkün olduğunu öne sürüyor.

 

2. TRUMP’IN 2024 ADAYLIĞI

2015’te yayınlanan bir bölümde Bart, 30 yıl sonraki hayatıyla ilgili bir tahmin alıyor ve Homer’ın “Trump 2024” yazısını görebilmesi dikkat çekiyor. Bu tahmin, 2000 yılında yayınlanan bir bölümde yer aldığı için Trump’ın başkan seçilmeden yıllar önce bile göndermeler yapıldığını gösteriyor.

 

3. SANAL GERÇEKLİK İLE YEMEK

Dizinin birinci sezon 17. bölümünde, Marge ve Homer’ın sanal dünya fikrini araştırdığı ve “sanal                şekerleme” yedikleri görülüyor. Tat paylaşımı teknolojisinin gelişmesiyle, bu tahminin gerçeklik                  haline gelmesi mümkün görünüyor.
4. III. DÜNYA SAVAŞI:

Simpsonlar’ın özel bir bölümünde Homer, ailesine III. Dünya Savaşı’nın başladığını söyleyerek şakalar yapıyor. Uluslararası ilişkilerdeki gerginlikler ve nükleer silahların varlığı, 2024 ve sonrasında dünya için bir savaş tehlikesini artırıyor gibi görünüyor.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Simpsonlar’dan 2024 yılı için yeni kehanetler: Üçüncü Dünya Savaşı bile var!

Yorumlar kapalı.