Şenkul: Yeni bir döneme geçişin ilk ışığı yakıldıfeatured


Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Girne Belediye Meclisi’nin bu akşamki toplantısında aldığı kararlar ile yeni bir döneme geçişin ilk ışığının yakıldığını söyledi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’un sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Girne Belediye Meclisi bu akşamki meclis toplantısında aldığı kararlarla ülkemizde planlama açısından yeni bir döneme geçişin ilk ışığını yakmıştır.

Buna göre:

Girne Çarşısında Ziya Rızkı ve Atatürk Caddelerinde, mevcut off-licence’ların haricinde bu alanda yeni işletme izinleri verilmeyecektir.(üst limit sayısı belirlenecek, bunun altına düşüldüğünde ancak yeni izin verilecektir.)

Girne Çarşısında Canbulat Caddesinde mevcut cep telefonu ve aksesuar mağazaları haricinde bu alanda yeni işetme izinleri verilmeyecektir. (üst limit sayısı belirlenecek, bunun altına düşüldüğünde ancak yeni izin verilecektir.)

Girne Çarşısında yeni bet ofis izni verilmeyeceği gibi mevcut 2 bet ofis en geç 9 Temmuz 2025’e kadar belediyemizden işletme izni alabilecektir, diğer bir değişle çarşıda 1 yıl sonra bet ofis olmayacaktır.

İdarenin önerisini oy birliğiyle karara bağlayan Belediye Meclis üyelerimize kentim ve çarşımız adına teşekkür ediyorum.”

2
mutlu
Mutlu
12
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Şenkul: Yeni bir döneme geçişin ilk ışığı yakıldı

Yorumlar kapalı.