Sağlık raporu sahtelediler featured


Ülkemizde üniversite eğitimi gören 6 genç, oturma izni alabilmek için belge sahteledikleri gerekçesiyle tutuklandı 

Emine UYSAL ÇALUDA
   

   Lefkoşa’da Aralık ayında, 

   “Resmi evrak sahteleme, tedavüle sürme”, “Sahtekarlıkla kayıt temin etmeye teşebbüs etme” suçlamalarıyla tutuklanan B.B.G.(E-22) S.A.(E-23), M.N.B.(K-25), A.N.Y.(K-19), F.D.(E-20) ve A.Ş.’nin (K-26) bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

   Lefkoşa Kaza Mahkemesinde Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Kemal Özkılıç’ı dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kılıç,  6 zanlının da oturma izni alabilmek maksadıyla, daha önceden kendilerine verilen sağlık tetkik sonucu raporunun tarihiyle oynayıp, sahteledikten sonra, Internet üzerinden Muhaceret Oturma İzni Sitesine göndermek suretiyle tedavüle sürüp, sahte davranışla oturma izni temin etmeye teşebbüs ettiklerini anlattı.
   Özkılıç, soruşturma amaçlı B.B.G.(E-22) ve S.A.’nın (E-23) aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep ederken, diğer zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

   Mahkeme, iki zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk emri verdi. Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, diğer 4 zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları F.D.(E-20),M.N.B.(K-25), A.Ş.’nin (K-26) 20 bin TL nakdi teminat yatırması, birer kefilin 250 bin TL kefalet senedi imzalaması,  zanlı A.N.Y’nin(K-19),  ise 30 bin TL nakdi teminat yatırması ve 250 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
  

1
mutlu
Mutlu
6
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık raporu sahtelediler 

Yorumlar kapalı.