Perihan Savaş’tan Esra Dermancıoğlu’na destek: Sanatımızla Cannes’da olmalıyızfeatured


‘Çukur’, ‘Yaprak Dökümü’ ve ‘Dilek Taşı’ gibi yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Perihan Savaş, geçtiğimiz gün Levent’te bir etkinliğe katıldı. Gazetecilerle bir araya gelen savaş, Cannes Film Festivaline giden ünlüleri eleştiren meslektaşı Esra Dermancıoğlu’na destek verdi.

Bu yıl Cannes Film Festivaline birçok Türk oyuncu katılmıştı. Oyuncu Esra Dermancıoğlu, “Keşke çıplak yürüyüşler yerine iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben utandım” diyerek festivale katılan Türk oyuncuları eleştirmişti.

 

“ESRA BAŞKA BİR ŞEY DEMEYE ÇALIŞMIŞ”

Konuyla ilgili düşünceleri sorulan Savaş, şu şöyle konuştu:

Belki yaptığımız işle orada olmamızın daha doğru olduğunu ima etmiştir. Hepsi fıstık gibilerdi, çok güzeldi, hem kendileri hem vücutları güzel, neden olmasın. Esra başka bir şey demeye çalışmış, ben de o düşünceden yanayım, sanatımız ve yaptığımız işle orada olmak çok daha doğru.

 

“BU BAŞARININ ÇOK DAHA ÖNCE OLMASI GEREKİYORDU”

Son yıllarda Türk sinema ve dizi sektörünün dünyadaki başarısı yorumlayan ünlü isim, “Bu başarının çok daha önce olması gerekiyordu. Türk sinemasında Yeşilçam’dan itibaren çok önemli işler çekildi, bu başarının altyapısı Yeşilçam ile birlikte atılmıştır, bazıları Yeşilçam’ı küçümsüyor ama küçümsemesinler çünkü Yeşilçam olmasaydı şu andaki bu sektör olmazdı. Hiç şaşırmıyorum bu başarıya, çok emek veriliyor” açıklamasını yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Perihan Savaş’tan Esra Dermancıoğlu’na destek: Sanatımızla Cannes’da olmalıyız

Yorumlar kapalı.