Oturum izni var, teminatla serbestfeatured


Gazimağusa’da birlikte olduğu kadının yarı çıplak fotoğraflarını çekip, kadının eski eşine, oğluna ve tanıdığı bir erkek şahsa gönderen İran uyruklu M.D.H., 4 yıl sonra, işlem yaptırmak için gittiği Muhaceret  Dairesi’nde yakalandı

Sedef BOŞNAK 

Gazimağusa’da 2020’de bir apartman dairesinde, birlikte olduğu kadının yarı çıplak fotoğraflarını çekip, kadının yurt dışındaki eski eşine, oğluna ve tanıdığı bir erkek şahsa gönderen İran uyruklu M.D.H., 4 yıl sonra, işlem yaptırmak için gittiği Muhaceret  Dairesi’nde polis tarafından yakalandı.

Özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan methaldar olan M.D.H., dün teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilem Akçaba huzuruna çıkartıldı.

Aleyhindeki tüm suçlamaları rededen M.D.H., ileride görüşülecek davalarında hazır olması için KKTC dışına çıkmaktan men edilerek 30 bin TL nakdi teminata bağlandı.

 

Tahkikat bitti, sıra yargıda 

Dünkü teminat duruşmasında, iddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, Gazimağusa’da, 14-15 Nisan 2020 tarihleri arasında, bir apartman dairesinin yatak odasında platonik aşk yaşadığı D.F.’nin yarı çıplak haldeyken birlikte çektiği fotoğrafı,

D.F.’nin eski eşine, oğluna ve tanıdığı bir erkek şahsa, WhatsApp ve telegram üzerinden göndererek,

özel hayatın gizliliğini ihlal suçunu işlediğini açıkladı.

Hafız, olayın 17 Nisan 2020 tarihinde polisin bilgisine getirildiğini ve o tarihten beridir aranan şahıs ilan edilen zanlının, önceki gün, işlem için gittiği Muhaceret Dairesi’nde derdest emri gereği tutukladığını bildirdi.

Tanık polis, zanlı aleyhindeki soruşturmayı tamamladığını belirtti ve mahkemeden KKTC’de oturum izni bulunan İran uyruklu zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki talebi uygun ve adil bulan  Yargıç Dilem Akçaba, KKTC dışına çıkmaktan men edip tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlıyı 30 bin TL nakdi teminata bağladı.

Dilem Akçaba, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Oturum izni var, teminatla serbest

Yorumlar kapalı.