Manavoğlu: Yeni oluşum için ‘talep’ varfeatured


9’uncu Dönem Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, UBP ve CTP dışında üçüncü bir güçlü partiye ihtiyaç olduğunu kaydetti, bu şansı yakalayan Halkın Partisi’nin bunu başaramadığını söyledi.

Manavoğlu, yeni bir siyasi oluşum konusunda halktan birçok kişinin kendilerinden bu yönde talepte bulunduğunu belirterek, “Şu an siyasi hayatımda yeni bir oluşuma ya da başka bir partiye girmeyi düşünmüyorum” dedi.

Ezgi ÇELİK

9’uncu Dönem Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, KIBRIS TV ekranlarında yayınlanan Sabah Sabah programında Haluk Yerli’nin konuğu oldu.

Manavoğlu yeni bir siyasi oluşum konusunda halktan birçok kişinin kendilerinden bu yönde talepte bulunduğunu belirtti. “Şu an siyasi hayatımda yeni bir oluşuma ya da başka bir partiye girmeyi düşünmüyorum” diyerek sözlerine devam eden Manavoğlu, “Halkın özlediği bir parti yapısı var. Ama şu an mecliste olan siyasi partiler bunu veremiyor. Bunu Halkın Partisi verebilirdi ama yanlış kararlarla istemediğimiz yere gittik” dedi.

Manavoğlu, “Herhangi bir oluşum noktasında ciddi bir adımımız yok. Bunu bizden talep eden halktan çok kişi var. Bu konuda bizi sürekli motive eden arkadaşlarımız var. Çeşitli komitelerde çalıştım, farklı görev süreçlerim oldu. O dönemde edindiğim tecrübeler bu yapının nasıl bir yapı olduğunu bana öğretti. Bunları paylaşarak fikir beyan ediyorum. Şu an siyasi hayatımda yeni bir oluşuma ya da başka bir partiye girmeyi düşünmüyorum” ifadelerine yer verdi.

“3’üncü güçlü bir partiye ihtiyaç var”

Halkın Partisi’nin halkın beklediği yapıda bir parti olarak siyasi yaşama başladığını ancak ilerleyen süreçte bunu başaramadığını kaydeden Manavoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Halkın Partisi olarak daha doğru kararlar vermemiz gerekirken yanlış kararlar verdik. Gelmiş olduğumuz noktada sıkıntı var şu anda. Halkın özlediği bir parti yapısı var. Ama şu an mecliste olan siyasi partiler bunu veremiyor. Bunu Halkın Partisi verebilirdi ama yanlış kararlarla istemediğimiz yere gittik. CTP ve UBP’nin sanki iki partili bir sisteme gidiyoruz duruşlarını gördüğümüzde üçüncü bir güçlü partiye ihtiyaç vardır. Meclis içerisinde CTP dışında güçlü muhalefet partilerine de ihtiyaç vardır.”

“Nazım Çavuşoğlu’nu yalnız bıraktılar”

Ülkede tartışılan en önemli konunun okulların durumu olduğuna değinen Manavoğlu, yaz aylarına her okul için sponsorlar bulunması gerektiğini ancak bunun yapılmadığını dile getirdi.

“TMK’nın çatısından sıva düşmesi ve bunun önüne yazdan beri geçilmemesi ciddi bir sorundur.  Bu okul konularıyla alakalı sürekli Eğitim Bakanlığı’nın üzerine yükleniyorlar. Ben ise bunun kesinlikle hükümetin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Nazım Çavuşoğlu’nu yalnız bıraktılar ve belli ki hiç kimse yardımcı olmuyor” diyen Manavoğlu, okullarda yalanan sıkıntılara değindi.

Manavoğlu, “6 Şubat’tan beri konuşuyoruz ama bir senelik mesele değil bu. Müdürler ve okul aile birlikleri bir şeyleri tamir ettirmek için çırpınıyor ama hiçbir açılım yapılmıyor. A4 kağıdı bitiyor okulların ve onlara bu konuda hemen yardımcı olunmaz. Ellerindekini birbiri ile takas yaparlar. Bunları aşmamız gerekir” diyerek düşüncelerini ifade etti.

“Sendikalara zaman zaman kızıyoruz ama hak da veriyorum öğretmenlere” diyen Manavoğlu, “Çünkü ne öğrencilerin ne de öğretmenlerin gidebilecekleri temiz bir tuvalet yok. Kağıdı, temizliği, tuvaleti vb şeyleri tamamıyla giderip bazı şeyleri konuşmamız lazım” dedi.

Yaz mevsiminden önce her okul için bir tane iş insanı bulunup sponsor yapılması gerektiğine değinen Gülşah Sanver Manavoğlu, bu yöntemle acil olan pek çok şeyin yaz aylarında üstesinden gelinebileceğini ancak bunun yapılmadığını sözlerine ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Manavoğlu: Yeni oluşum için ‘talep’ var

Yorumlar kapalı.