Madde bağımlılarının mekanı!featured


Lefkoşa’daki esnaf sitesinin arka kısmında kalan gözlerden uzak karkas halindeki binanın bodrum katı çeşitli suçlara ev sahipliği yapıyor!

Doğan SAMER

Başkent Lefkoşa’da Esnaf Sitesi arkasındaki bölgede Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) için başlatılan ancak inşaatı tamamlanamadığı için atıl bir şekilde karkas halinde bırakılan bina, madde bağımlıların mekanı olmuş durumda.

Uzun bir süredir illegal işler için kullanılan bina, her türlü suç ve suç unsuruna ev sahipliği yapıyor.

Ocak 2007’de temeli atılan ancak bir türlü inşaatı tamamlanmayan binanın hemen hemen her köşesinde uyuşturucu materyalleri ve alkollü içki şişeleri bulunuyor.

Bina özellikle gece saatleri kullanılıyor. Gecenin karanlığında araçlar binanın bodrum katına giriyor. Yaya olarak gelip binaya girenler de oluyor.

Ana caddeden uzak, etrafında geceleyin herhangi bir aktivite olmadığı için ıssız bir bölgede olan bina bu tür suçlara bulaşan kişilerin adeta durak noktası olmuş durumda.

KIBRIS binayı izledi

KIBRIS Muhabiri Doğan Samer, inşaat halindeki binayı gece saatlerinde gizlenerek bir saat boyunca takip etti. Binaya bir saatte iki farklı aracın girdiği görülürken, araçlardan inen kişiler belirli bir sürenin ardından inşaatın bodrum katında çeşitli materyaller yaktı.

KIBRIS ekibi gün ağarınca söz konusu binaya girdi ve olan biteni fotoğrafladı. Binada çeşitli uyuşturucu materyalleri görüntülendi. Birçok materyalin yakıldığı fark edilirken, bunun emareleri yok etmek için olduğu düşünülüyor.

Bunların dışında binada çeşitli hayvan kemikleri de bulundu!

“Görüntüler kimyasal uyuşturucular yönünde”

Elde edilen görüntüleri bilirkişilere danışan KIBRIS ekibi, materyallerin kimyasal uyuşturucu türevlerinde kullanıldığına dair bilgi edindi…

Binanın duvarlarına yapılmış olan çeşitli simgeler, çeteleri sembolize eden işaretler olabileceği düşünülüyor.

Geceleri araç geçişinin çok az olduğu ve kamusal olarak kullanılan yerlere uzak olan bu binada, gençlerin her türlü suçu işleyebildiği rahat bir yer olduğu apaçık ortada.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Madde bağımlılarının mekanı!

Yorumlar kapalı.