Kuzu soruşturmasında tutuklu sayısı 4’e çıktıfeatured


Akıncılar’da Yusuf Parıldak’a ait ağıldan çaldıkları kuzuları polisten kaçarken arabadan atan 18 ve 19 yaşındaki iki gencin ardından iki kişi daha tutuklandı

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Akıncılar’da Margo Çiftliği Mevkiinde bulunan Yusuf Parıldak’a ait ağıldan sayısı henüz tespit edilemeyen kuzu ve kamera kayıt cihazı çalınmasıyla ilgili tutuklu sayısı 4’e çıktı.

Alınan şikâyet üzerine polis ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada, meselede zanlı görülen K.Ö. (E-19) ve A.G. (E-18) kullanımlarındaki araçla tespit edilerek tutuklanmıştı.

Polis açıklamasında, zanlıların kaçmaya çalışırken, çaldıkları kuzuları araçtan attıkları, kuzuların henüz tespit edilemediği belirtilmişti.

Olayla ilgili E.D. “ambar açma, hayvan sirkatı, sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz “, zanlı İ. E. ise “Hırsızlık mal kabulü”,  suçlarından bugün sabah mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Şayan Ergülen, polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 25 Mayıs- 4 Haziran 2024 tarihileri arasında saat 23.50’de Akıncılar’da Margo Çiftliği diye bilenen yerde Yusuf Parıldak’a ait mandıra içerisine giren K.Ö., A.G, E.D. ve E.D.’ın 30 adet kuzuyu araca yükledikten sonra, ambarın kilidini kırarak içeri girdiklerini ve kamera kayıt cihazını da alarak, çıkış yaptıklarını anlattı.

Şaban, zanlılar K.Ö. ve A.G.’nin ET 598 plakalı araç ile birlikte kaçarken, arazi ve mandıranın sahibinin oğlu K.P ve Demirhan Karakolu’ndan ekipleri tarafından gerçekleştirilen takip sonucu yakalandıklarını yineledi.

Şaban, zanlıların kaçmaya çalıştıkları esnada kuzuları araçtan attıklarını anımsattı.

Şaban, meselede aranan şahıs olan E.D’ın da 9 Haziran’da Demirhan Polis Karakoluna gelerek, teslim olduğunu belirtti.

 

İ.E, kuzuları ucuza satın aldı

 

Polis memuru Soner Şaban, zanlı İ.E’nin zanlıların çaldığı 40 bin TL değerindeki 4 kuzuyu piyasa değerinin altında 18 bin TL’ye alarak, Hırsızlık Mal Kabulü suçunu işlediğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Şaban, E.D.’ın aleyhinde bir gün, İ.E’nın aleyhinde ise iki gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

 

0
mutlu
Mutlu
4
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kuzu soruşturmasında tutuklu sayısı 4’e çıktı

Yorumlar kapalı.