Kamera kayıtları yakalattı!featured


ÖZEL HABER

Sedef BOŞNAK

 

Gazimağusa’da MAGEM önünde, 2 öğrenciyi darp edip 1’inin gözündeki gözlüğü diğerinin ise elini kıran D.K. ve A.E. aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin edildi

Gazimağusa’da MAGEM önlerinde 2 öğrenciyi darp edip, 1’inin gözüne takılı dereceli gözlük çerçevesini diğerinin ise elini kıran 2 kişi, şikayet üzerine incelenen kamera kayıtları sonucu tutuklandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan D.K. (E-20) ve A.E. (E-21) Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Şevket Gazi huzuruna çıkartılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Ali Gencer’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Ali Gencer, zanlıların, 12 Mart 2023’te, MAGEM önünde ortada hiçbir sebep yokken, sözlü olarak tartıştıkları, Girne’de sakin E.B (E-19) ve U.B.A. (E-19)’yu vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurmak suretiyle darp edip, E.B.’nin sağ elinin, U.B.A.’nın gözünde takılı olan dereceli gözlüğün çerçevesini kırılmasına neden olup kasti hasara uğrattıklarını söyledi. 

Ali Gencer, yapılan şikayet üzerine incelediği kamera kayıtları sonucu zanlıları derdest emri gereği tutukladığını anlattı ve mahkemeden  henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre talep etti.

Huzurundaki suçun ciddiyetine vurgu yapan yargıç Şevket Gazi, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Kamera kayıtları yakalattı!

Yorumlar kapalı.