Işıksal: Cumhurbaşkanımız, halk adamı olduğunu bir kez daha gösterdifeatured


Taha Can GÜRLEK

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Özel Danışmanı Prof. Dr. Hüseyin Işıksal, Kıbrıs TV ekranlarında Elif Şen Çatal tarafından hazırlanıp sunulan “Nerede Kalmıştık” programına konuk olarak, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Avustralya ziyaretine ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Işıksal, ziyaretin Avustralya’da yaşayan Kıbrıs Türkleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılandığını belirtti.

Işıksal, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Avustralya’da gerçekleştirdiği temaslarda, Kıbrıs Türklerinin yoğun ilgisiyle karşılaştığını ifade etti. Kıbrıs Türklerinin Cumhurbaşkanı Tatar’ı gördüklerinde, “Bugün bizim için bayram” dediklerini aktaran Işıksal, Tatar’ın ziyaretinin Avustralya’daki Kıbrıs Türkleri için muazzam bir olay olduğunu vurguladı.

“Cumhurbaşkanımız, bulabildiği her Kıbrıs Türküne dokunmaya gayret etti içindeydi ve üstün bir çaba harcadı. Kendisine ve beraberindeki heyete gösterilen misafirperverlik ise son derece yüksekti,” diyen Işıksal, karşılaştıkları her Kıbrıs Türkünün Cumhurbaşkanı ve heyetini evlerinde ağırlamaya çalıştığını ifade etti. Avustralya’daki Kıbrıs Türklerin güçlü bir aidiyet duygusuna sahip olduğunu söyleyen Işıksal, “Gittiğimiz her yerde büyük KKTC bayrakları açarak bize eşlik ettiler,” dedi.

Işıksal, Cumhurbaşkanı Tatar’ın gezi boyunca tüm vaktini Kıbrıs Türkleri ve KKTC’ye gönül veren insanlarla geçirdiğini ve gece geç saatlere kadar ziyaretlerine devam ettiğini belirtti. “Cumhurbaşkanımız, halk adamı olduğunu bir kez daha bu gezide üstün iletişim beceresi ve gayretiyle herkese gösterdi” dedi.

Avustralya’da ekonomik, iletişim ve bilgi anlamında güçlenen ciddi bir Kıbrıs Türk diasporasının olduğunu belirten Işıksal, bu durumun KKTC için çok olumlu bir gelişme olduğunu vurguladı. Işıksal, “Dünyada Türk olmak ayrıcalık ama Avustralya’da Türk olmak çok başka bir ayrıcalık,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Işıksal, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Avustralya ziyaretinin, yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türk toplumu ile KKTC arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağladığını ve diaspora ile KKTC arasında güçlü bağlar kurması açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
4
alk_
Alkış
3
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Işıksal: Cumhurbaşkanımız, halk adamı olduğunu bir kez daha gösterdi

Yorumlar kapalı.