“Her çocuk bir renk, her renk 35 melek…”featuredKahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde İsias Otel enkazında kaybettiğimiz Şampiyon Meleklerimiz anısına Gazimağusa’da anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Sonsuzluğa uğurladığımız Şampiyon Meleklerimiz için Gazimağusa Namık Kemal Meydanı ve Mağusa Sulu Çember’e gönüllü kadınlar tarafından örülen rüzgar çanları asıldı.

Konuya ilişkin Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği tarafından bir açıklama yapılarak, şu ifadelere yer verildi:

“Rüzgar çanlarımız, 6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye Kahramanmaraş merkezli depremde sonsuzluğa uğurladığımız Şampiyon Meleklerimiz anısına yapılmıştır. Çocuklarımızın renklerini simgeleyen bu el işleri adanın her bir tarafında yaşayan gönüllü kadınlar tarafından örülmüştür.

Şampiyon Meleklerimiz, Türkiye yıldızlar voleybol yarı final müsabakalarında, ülkemizi temsil etmek için Adıyaman’a giden Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencilerinin yer aldığı “Yıldız Kız” ve “Yıldız Erkek” Voleybol takımlarımızdan oluşmaktadır.

Şampiyon Meleklerimiz; 

Spor aşkıyla ve ülkelerini temsil etme heyecanıyla gittikleri, Türkiye’nin Adıyaman şehrinde depreme yakalanmış ve ihmaller zinciriyle inşa edilmiş Grand Isias Hotel’in yıkılmasıyla hayatlarını kaybeden, toplamda 35 kişiden oluşan biricik öğrencilerimiz, kıymetli öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizdir.

Şampiyon Meleklerimiz;

Evren Çavdır, Elvin Çavdır, Havva Balcı Çavdır, Duygu Bolsoy Kalaycı, Lavin Kalaycı, Pamir Konuklu, Atakan Celal Konuklu, Mehmet Arif Altak, Hasan Bilgen, Aykan Ekiz, Selin Karakaya, Serin İpekçioğlu, Hayal Gençalioğlu, Alp Akın, Doruk Akın, Özgür İçme, Mustafa Sabancı, İzcan Nurluöz, Asya Tülek, Sahil Özberkman, Nehir Çevik, Mert Niyazi Topukçuoğlu,Fahri Arkar, Aras Aktuğralı, Ali Karasel, Havin Kılıç, Osman Çetintaş, Nazife Dağlı, Abide Dağlı, Mülkiye Dağlı, Ecem Yeniçeri, Bedriye Yeniçeri, Perihan Çetiner, Kağan Selim İş, İbrahim Yakula

Şampiyon Melekler bu ülkenin gururudur, hüznüdür.

Şampiyon Melekler bu ülkenin geleceğinden çalınmış aydınlık yüzleridir.

Şampiyon Melekler bu ülkenin yüreklerine tutunmuş şampiyonlarıdır.

Şampiyonlarımızı unutmayacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
“Her çocuk bir renk, her renk 35 melek…”

Yorumlar kapalı.