Göğsümüzü kabarttılarfeatured


KKTC Cimnastik Federasyonu ve KKTC Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen KKTC Okullar arası Artistik Cimnastik müsabakalarında dereceye giren okullar, Bolu’da düzenlenen Türkiye Okullar arası Artistik Cimnastik Müsabakalarına katıldılar.

 

Ruso’dan ikincilik

3 sene üst üste KKTC Ortaokullar arası Artistik Cimnastik Müsabakalarında şampiyon olan Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, Türkiye Ortaokullar arası Artistik Cimnastik Müsabakalarında yarıştı. Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, Türkiye Ortaokullar arası Kızlar Artistik Cimnastik Müsabakalarında 2. olarak büyük bir başarı elde etti. Okul müdürü Ergin Mazharoğlu’nun büyük ilgi gösterdiği ve Bolu’da kafileye eşlik ettiği takımda Ceren Sakallı, Elif Doğan ve Nehir Demirtaş sporcu olarak yer aldılar. Beden Eğitimi öğretmeni Nagihan Zekai liderliğinde antrenörler Mustafa Erbulut eşliğinde müsabakalara hazırlandı. Antrenörler Türkay Özata ve Ayten Kasap Topal da takıma katkı koydular. Ceren Sakallı, Elif Doğan ve Nehir Demirtaş’tan oluşan Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu Artistik Cimnastik Kız Takımı, 50,250 puanla Türkiye 2.’si oldu.

 

Dikmen de kürsüde

Dikmen İlkokulu Artistik Cimnastik Erkek Takımı, Türkiye İlkokullar arası Artistik Cimnastik Müsabakaları’nda mücadele etti. Dikmen İlkokulu, Türkiye İlkokullar arası Erkekler Artistik Cimnastik Müsabakaları’nda 3. olarak büyük başarı elde etti.

Dikmen İlkokulu müdürü Özgül Davulcu’nun katkı koyduğu takım Beden Eğitimi öğretmeni Osman Özpaşa eşliğinde Bolu’ya giderken, Ahmet Eren Albayrak, Mustafa Kerem Albayrak ve Doğa Özada’dan oluşan takıma Bilgin Diker, Türkay Özata antrenör olarak katkı koydu. Ahmet Eren Albayrak, Mustafa Kerem Albayrak ve Doğa Özada’dan oluşan takım ilk kez yarıştığı Türkiye İlkokullar arası Erkekler Artistik Cimnastik Müsabakalarında 3. olmayı başardı.

 

20 Temmuz da gururlandırdı
20 Temmuz Fen Lisesi Artistik Cimnastik Kız Takımı, Türkiye Liseler arası Kızlar Artistik Cimnastik Müsabakalarında yarıştı. 20 Temmuz Fen Lisesi Artistik Cimnastik Kız Takımı, Türkiye Liseler arası Kızlar Artistik Cimnastik Müsabakalarında 3. oldu.

Sporcular Irmak Demirtaş ve Neriman Vaiz, Beden Eğitimi öğretmenleri Onay Kafadar, Gökçin Orundalı ile antrenörler Ayten Kasap Topal ve Türkay Özata sorumluluğunda başarıyla yarıştılar. Irmak Demirtaş ve Neriman Vaiz, okullarına 3.lük kupasını getirmenin gururunu yaşadılar.

 

Namık Kemal de derece aldı

Namık Kemal Lisesi Artistik Cimnastik Erkek Takımı, Türkiye Liseler arası Erkekler Artistik Cimnastik Müsabakalarında yarıştı. Talha Buğra Deniz ve Tezcan Akburak’tan oluşan Namık Kemal Lisesi Artistik Cimnastik Erkek Takımı, Beden Eğitimi öğretmenleri Çiler Demirtay ve Hasan Aksoy ile antrenör Bilgin Diker eşliğinde Türkiye Liseler arası Erkekler Artistik Cimnastik Müsabakalarında başarılı bir yarışma çıkardı. Talha Buğra Deniz ve Tezcan Akburak’tan oluşan Namık Kemal Lisesi Artistik Cimnastik Erkek Takımı 3. olarak önemli bir başarı elde etti.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Göğsümüzü kabarttılar

Yorumlar kapalı.