Girne’de ağır vasıta denetimi: 2 araca cezafeatured


Bakanlar Kurulu kararı ile 14 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan ve ‘Ağır vasıtaların Girne Semih Sancar Caddesi Doğu-Batı istikametinde 16.30-19.00 saatleri arasında seyir etmemelerini’ kapsayan yasanın yürürlüğe girmesi sonrasında ilk denetim dün gerçekleşti.

Girne Polis Müdürlüğü Trafik ekipleri ve Girne Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri iş birliğinde gerçekleşen denetimler kapsamında 2 araca ceza yazıldı.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre iki buçuk saati kapsayan ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde, Semih Sancar Caddesi trafik akışını rahatlatmak amacı ile yürürlüğe giren karar ile ilgili düzenli denetim yapılacağı kaydedildi.

CEZASI 1800 TL!

Girne Belediyesi açıklamanın devamında, Yeni Liman ışıklarından belediye binasına kadar olan güzergahta ağır vasıtaların, saat 16.30-19.00 saatleri arasında trafiğe çıkmasının yasak olduğunu, kurala uymayan ağır vasıta (kamyon, tır, iş makinesi vb.) sürücülerine, 1800 TL para cezası ve 15 ceza puanı işlem uygulanacağını belirtilerek denetimlerin sıklık ile devam edileceği konusunda uyardı.

0
mutlu
Mutlu
4
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Girne’de ağır vasıta denetimi: 2 araca ceza

Yorumlar kapalı.