Erdoğan: Kıbrıs Türkleri bundan yarım asır önce soykırımın eşiğinden döndüfeatured


Ankara’da 4. Kolordu Komutanlığı’nda askerlerle bir araya geldiği iftar programında konuşan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan “Irak hududumuzun güvenliğini bu yaz itibarıyla komple garanti altına alacak, Suriye’de yarım kalan işimizi de mutlaka tamamlayacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da 4. Kolordu Komutanlığı’nda askerlerle bir araya geldiği iftar programında açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öz yurdumuzda hür, başı dik, onurlu, huzurlu yaşamak istiyorsak, oyunları bozmaya, hain emelleri kursaklarda bırakmaya devam etmekten başka çaremiz yok” dedi.
Erdoğan, “Güçlü orduya sahip olmak bizim için tercihten öte mecburiyettir. Biz caydırıcılığını daima en üst seviyede tutması gereken bir ülkeyiz, milletiz, orduyuz” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
“Irak hududumuzun güvenliğini bu yaz itibarıyla komple garanti altına alacak, Suriye’de yarım kalan işimizi de mutlaka tamamlayacağız. Can çekişen ve bitme noktasına gelen bu kiralık katil sürülerinin yeniden palazlanmasına, milletin başına tekrar bela olmasına izin vermeyeceğiz. Amacımız evlatlarımıza terörün karanlık gölgesinden tamamen kurtulmuş, yolu da bahtı da aydınlık bir Türkiye teslim etmektir.”

Konuşmasında Kıbrıs konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başlıkları şöyle:

Kıbrıs Türkleri daha bundan yarım asır önce soykırımın eşiğinden döndü.

1974 Barış Harekatı’nda ülkemizin dört bir köşesinden subayı, astsubayı, eri ile tam 498 kahraman Mehmet’imiz şehit oldu.

Tüm baskılara rağmen, eğer Türkiye’nin müdahalesi olmasaydı bugün ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olurdu ne de Kıbrıs Türkleri kalırdı.

Hatta hatta belki de güneye yüklenmiş olsaydık, bugünün bir evladı olarak söylüyorum; artık güney Kuzey diye bir şey kalmaz, tamamen Kıbrıs bizim olurdu.

0
mutlu
Mutlu
4
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erdoğan: Kıbrıs Türkleri bundan yarım asır önce soykırımın eşiğinden döndü

Yorumlar kapalı.