Erbaş’tan BM kampını kapatın çağrısı: Gazimağusa’da şehrin göbeğinde bulunan askeri kampın kaldırılması çağrısını yapıyoruzfeaturedMHP Kütahya Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin güçlü olmasının önemi Kıbrıs ve Karabağ’da bir kez daha anlaşıldı” ifadesini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkan Vekili Ahmet Erbaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak Kıbrıs Türkü’nün yalnız olmadığını dünyaya bir kez daha haykırdı.

Milletvekili Erbaş, Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayan Türkiye’nin ne kadar güçlü olması gerektiğinin ve öneminin Kıbrıs ve Karabağ’da yaşanan gelişmelerden sonra bir kez daha ortaya çıktığını ifade etti.

“Türkiye bir umut ışığıdır”

Türkiye’nin bölgesinde bir umut ışığı olduğunu söyleyen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Ya istiklal ya ölüm diye başladığımız” tarihsel yolculuğumuzu, istiklalden istikbale açılan yepyeni hedeflerle taçlandıracağız. Cumhuriyet’in 100. yılı bu anlamda geleceğe verilmiş bir taahhüttür. “Türk yüz yılı” Orta Asya’dan, Avrupa’ya, Kafkasya’dan, Balkanlara, Ortadoğu’dan Afrika’ya, Akdeniz’den, Kıbrıs Türk devletine uzanan bir umut ışığıdır. Türkiye’nin güçlü olmasının önemi, Karabağ zaferi ve Kıbrıs’ta yaşanan gelişmeler ile bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

“Askeri kamp kaldırılsın”

Kıbrıs’ın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kez daha gündeme getiren MHP Kütahya Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkan Vekili Ahmet Erbaş, “Geçtiğimiz ay Pile’de çok insani bir amaç ile açılmak istenen yol BM’nin engeli ile karşılaşmıştı. Gerek cumhurbaşkanımız, gerekse milli güvenlik kurulumuz bu yolun tamamlanacağını ifade etmişlerdir. Bizde bu yolun bir an önce tamamlanmasını istiyoruz ve bir kez daha birleşmiş milletlere hem adil olmaları çağrısını hem de Gazimağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin yanında, şehrin göbeğinde bulunan askeri kampının kaldırılması çağrısını yapıyoruz. Kıbrıs Türkü’nün yalnız olmadığını da tüm dünyaya bir kez daha haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erbaş’tan BM kampını kapatın çağrısı: Gazimağusa’da şehrin göbeğinde bulunan askeri kampın kaldırılması çağrısını yapıyoruz

Yorumlar kapalı.