Bıçakla kulağından yaraladıfeaturedBostancı’da sakin Gökhan Tip, kardeşleri olan Hayattin Tip ve Olgun Tip ile birlikte, eşi ile cep telefonunda yazışmalarını gördüğü G.T.’ye evinde saldırdı

KIBRIS Özel

 

Bostancı’da sakin Gökhan Tip, kardeşleri olan Hayattin Tip ve Olgun Tip ile birlikte, eşi ile cep telefonunda yazışmalarını görüp, G.T.’nin (E-40) ikametgahına giderek, bahçe içinde müşteki ile oğlu B.T.’in (E-16) yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurup ciddi bir şekilde darp ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Öfkeli eş Gökhan Tip, eşi ile yazıştığını öğrendiği akrabası olan G.T’yi kulağından bıçakla yaraladığı kaydedildi.

“Yaralama”, “Ciddi Darp, Mülke Tecavüz ve Kanunsuz Bıçak Taşımak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Gökhan Tip, Hayattin Tip ve Olgun Tip dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak polis memuru Emir Eğitmen’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Eğitmen, 14.11.2023 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Bostancı’da sakinler Gökhan Tip’in (E-36) kardeşleri olan Hayattin Tip (E-47) ve Olgun Tip (E-36 ) ile birlikte, eşi ile cep telefonunda yazışmalarını görüp, Bostancı’da sakin G.T.’nin (E-40) ikametgahına giderek konu ikametgahın kuzey kısmındaki avlusu içerisinde müşteki ile oğlu B.T.’in (E-16) yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurup ciddi bir şekilde darp ettiklerini belirtti.

Eğitmen, olay anında  Gökhan Tip’in tasarrufundaki henüz tespit edilemeyen bıçak ile müştekinin sağ kulak arka kısmını 3 cm keserek, yaraladığını mahkemeye aktardı.

Eğitmen, aynı gün müştekinin Cengiz Topel Hastanesi’nde görmüş olduğu ilk yardıma müteakip taburcu edildiğini ve üç zanlının derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğini, olay anına ilişkin kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğini belirten Eğitmen, üç zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

Zanlıların avukatı Ali Tunçtaşlı, kamera görüntülerinin bazı gerçekleri ortaya çıkaracağını beyan etti.

Mahkeme talebi onayladı.

7
mutlu
Mutlu
8
alk_
Alkış
5
_zg_n
Üzgün
17
_a_rm_
Şaşırmış
Bıçakla kulağından yaraladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir