Belinde tabancayla ülkeye geldifeatured


Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da alınan ihbar üzerine Erülkü Süpermarket’in otoparkında zanlı M.C.Y’nin hem aracında yapılan aramada hem de evinde iki ayrı tabanca bulundu.

Zanlı M.C.Y’nin aracında yolcu olan E.Y de tutuklandı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Mehmet Özyay, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, iki zanlının, “Kanunsuz Ateşli Silah İthali Tasarruf ve Taşıma, Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarruf ve Taşıma” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Kuşak, 16.04.2024 tarihinde saat 09:00 raddelerinde Minareliköy’de faaliyet gösteren Erülkü Süpermarketin otopark alanı içerisinde alınan bir ihbar üzerine bir polis ekibince yapılan operasyon neticesinde HR 905 plakalı Kia marka Jeep araç içerisinde yolcu olarak bulunan Girne’de sakin Zanlı 1 M.Y.C’nin belinde beyaz zarf içerisinde Türkiye’den izinsiz olarak ithal edip kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurup taşıdığı Hırvatisyan yapımı XDM Elite marka H 36857 Seri nolu 9 mm lik tabancayı ile 6 adet 9 mm lik canlı mermi ile bir adet 14’lük kısa bir adet 25 lik uzun şarjör tespit edilerek emare olarak alındığını belirtti.

Kuşak, HR 905 plakalı araç içerisinde yolcu olarak bulunan Zanlı 1 suçüstü hali gereği araç sürücüsü Girne’de sakin Zanlı 2 ise aleyhine temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.

Kuşak, zanlı 1’in  Girne’deki evinde yapılan aramada 7,65 çapında tabanca bulunduğuna vurgu yaptı.

Kuşak, iki zanlının da birer gönüllü ifade verdiğini ve Zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını kaydetti.

Kuşak, tahkikatın salimen yürütülmesi için poliste 2 gün tutuklu kalmalarını  talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Belinde tabancayla ülkeye geldi

Yorumlar kapalı.