Başbakan Üstel: Unutmayacağız, unutturmayacağız…featuredÖykü KENDİR

Asrın felaketinin 1. yıl dönümü…

Adıyaman’da İsias Otel’de hayatını kaybeden Şampiyon Melekler Takımı için Gazimağusa Kabristanlığı Şampiyon Melekler Şehitliği’nde anma töreni düzenlendi.

Başbakan Ünal Üstel, anma töreninde yaptığı konuşmada, “Asrın felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaslı ailelere de sabır diliyorum” dedi.

Başbakan Üstel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“6 Şubat’ın üzerinden günler, haftalar, aylar, yıllar geçit. Bugün tam bir yıl oldu. Bugün hala daha çocuklarımızın, canlarımızın bu ülkenin geleceğini temsil eden evlatlarımızın acıları hala daha yüreğimizde… Unutmayacağız, unutturmayacağız… Bu asrın felaketi yaşandığı ilk andan itibaren KKTC halkı Cumhurbaşkanıyla, komutanlarımızla, askerlerimizle, elçiliğimizle, ana muhalefet partisiyle hepimiz ayaktaydık. Bir olduk, birlik olduk… Birlikte hareket ettik. Uçuş iznini alır almaz bütün ailelerimiz, ekiplerimizi oraya gönderdik. Erdoğan’dan ne istediysek gönderdiler. Şahsım, aileler ve halkım adına tekrar teşekkür ederim. Maalesef ne üzücüdür ki bir moloz yığını altında kalan çocuklarımızı, şampiyon meleklerimizi kurtaramadık. Bütün evlatlarımızı ve şehitlerimizi KKTC’ye getirerek, sonsuz yolculuğa uğurladık. Bugün burada 6 Şubat’ı anmak için şampiyon meleklerimizin hatıraları önünde saygı duymak için burada bulunuyoruz. Bir hukuk süreci başlattık. Yine İsias davası bizi tek yürek haline getirdi. Bir olduk! Bütün kesimlerimiz, bir araya geldik. İlk duruşmamıza 100 kişilik ekiple orada olduk. Davamızı tek yürek halinde savunduk ve savunmaya devam edeceğiz. 26 Nisan’da ikinci duruşmamıza tekrar hep beraber gideceğiz. 26 Nisan’da yine Adıyaman’da olacağız. İsias davasının hükümet olarak, devlet olarak ve KKTC halkı olarak, tek yürek olarak, dava sonuçlanıncaya kadar devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine güveniyoruz. İnanıyorum ki; adalet tecelli edecek ve bizler de manevi huzur içerisinde olacağız…”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Başbakan Üstel: Unutmayacağız, unutturmayacağız…

Yorumlar kapalı.