Acımasız dayı tutuklandı!featured


ÖZEL HABER

Sedef BOŞNAK

 

Gazimağusa’da telefonunu yere düşürüp kırdığı gerekçesiyle, 6 yaşındaki yeğeninin elini çakmakla yaktığı iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki T.N. aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri alındı

Gazimağusa’da 6 yaşındaki küçük bir çocuğun, 17 yaşındaki dayısı tarafından darp edildiği , babanın ihbarı üzerine sosyal hizmetler memurunun sorgusuyla ortaya çıktı.

Polis, anne ve babası ayrı olan 6 yaşındaki çocuğun elini, telefonunu yere düşürüp kırdığı gerekçesiyle, çakmakla yaktığı iddiasıyla tutukladığı 17 yaşındaki dayı T.N.‘yi Gazimağusa’da nöbetçi mahkemeye çıkarttı.

T.N. isimli dayı, söz verilmesi üzerine aleyhindeki tüm suçlamaları reddetti.

Mahkeme, polisin talebi üzerine, zanlı aleyhine ve lehine olan tüm hususların araştırılıp ortaya çıkarılabilmesi için zanlının 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hakan Çaltılı, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ali Gencer’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Ali Gencer, 10 Mart 2024’te, çocuğun babası olan M.K.’nin polise gelerek ihbarda bulunması üzerine, meselenin soruşturmasına başladığını belirtti.

Ali Gencer, 14 Mart’ta küçüğün, sosyal hizmetler görevlileri huzurunda sorgulandığını ve görevlilerden elde ettiği ifade doğrultusunda zanlının, küçüğün elini çakmakla yaktığını öğrendiğini mahkemeye aktardı.
Gencer, derdest emri gereği tutukladığı zanlı hakkındaki soruşturmanın henüz çok yeni olup, zanlı lehine ve aleyhine olan tüm hususları araştırabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Tanık polis, polis, mahkemeden henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için zanlı aleyhine mahkemeden 3 gün süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi Yargıç Şevket Gazi, zanlının, tahkikatın selameti için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
4
_a_rm_
Şaşırmış
Acımasız dayı tutuklandı!

Yorumlar kapalı.