4 buçuk gram sentetik uyuşturucuyla yakalandılarfeatured


Alayköy’de sakin E.T (E-46) ve zanlı 2 C.B. (K-35) narkotik ekibinden kaçmaya çalışırken bir salon araca çarptı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de sakin E.T (E-46) ve zanlı 2 C.B. (K-35) narkotik ekibinden kaçmaya çalışırken bir salon araca çarptı. İki zanlının tasarrufunda toplam 4 buçuk gram sentetik uyuşturucu bulundu.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Sentetık Cannabınoıd) Alma ve Tasarruf” suçundan tutuklanan zanlı E.T (E-46) ve zanlı 2 C.B. (K-35) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Celal Durukan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Durukan, 10.03.2024 tarihinde Alayköy’de zanlı 1 E.T ile aracında yolcu olarak bulunan zanlı C.B’nin Atarük Caddesi’ne giriş yapacakları esnada Narkotik polisini fark edip, araçla geri geri gidip, bir araca çarptıktan sonra caddeye çıkıp ilerlediklerini ve kaçmak isterken araçlarının durdurulduğunu belirtti.

Durukan, zanlıların araçtan attıkları üç paket halinde üç gram Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin emare alındığını kaydetti.

Durukan, zanlıların aracında yapılan aramada bir gram daha Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin emare alındığını söyledi.

Her iki zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandığını belirten Durukan, birlikte yaşadıkları Alayköy’deki ikametgahta mahkeme emri ile huzurlarında 20.05 – 20.30 saatleri arasında yapılan aramada ikametgahın salon kısmında bulunan sehpa üzerinde siyah renk naylon parçasına sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını söyledi.

Durukan, aranan bir kişi olduğunu ve soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirterek, aleyhlerinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
4 buçuk gram sentetik uyuşturucuyla yakalandılar

Yorumlar kapalı.