Zulalanmış uyuşturucularla yakalandılarfeaturedNarkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği “Vatan” adlı operasyonda Afrika kökenli ikisi kadın, beş kişi iki ayrı türde yaklaşık 1 kilo ağırlığında uyuşturucu maddeyle yakalandı   

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği “Vatan” adlı operasyonda Afrika kökenli ikisi kadın, beş kişi iki ayrı türde 750 gramı aşkın uyuşturucu maddeyle yakalandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithali, alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı 1 Chidera Kingsley Onyedımma, zanlı 2 Chisom Mark Unachukwu (E- 21), zanlı 3 Ifeanyi Stephen Omeh (E-32), zanlı 4 Zani Sylvia Nneka Emelu (K- 28) ve zanlı 5 Kasiemobi Stephanie Ugwu (K-25) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 13.11.2023 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde Hint keneviri alma ve tasarruf meselesi ile ilgili olarak yapılan tahkikat neticesinde meseleye bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı  Chidera Kingsley Onyedımma’nın 14.11.2023 tarihinde Göçmenköy’de tespit edilerek makul kuvvet kullanılıp etkisiz hale getirilip alıkonulduğunu belirtti.

Sakallı, zanlı Onyedımma’nı üzerinde yapılan kontrolde tasarrufunda yaklaşık 6 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını ve zanlının tutuklandığını söyledi.

 

350 gram Hintkeneviri ile 400 gram

sentetik uyuşturucu ele geçirildi

 

Serkan Sakallı, zanlı 1’in Gönyeli’de zanlı 2 Chisom Mark Unachukwu ve zanlı 3 Ifeanyi Stephen Omeh ile birlikte kaldıkları ikametgahta huzurlarında mahkeme emri ile yapılan aramada tasarruflarında yaklaşık 350 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 400 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Sakallı, ayrıca üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 7.050 TL nakit paranın emare alındığını belirtti.

Sakallı, meseleye bağlantısı olduğuna inanılan aynı ikametgahta tespit edilen zanlı Zani Sylvia Nneka Emelu ve zanlı Kasiemobi Stephanie Ugwu’nun tutuklandığını kaydetti.

Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Sakallı, zanlıların aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

1
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Zulalanmış uyuşturucularla yakalandılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir