‘Zoru severim’featured


Aziz AZİZOĞLU

Küçük Kaymaklı’da Mehmet Bolkan’ın yerine göreve getirilen tecrübeli teknik adam Muharrem Mertdin, camianın kendilerinden şampiyonluk beklediğini, kendisi ve ekibinin de bu ateşten gömleği giydiğini dile getirerek, bugüne kadar hiçbir zorluktan kaçmadığını ve zoru sevdiğini söyledi.

Mertdin “Değerlendirmeler yapıyoruz”

Takımıyla ilk idmanını dün gerçekleştirdiğini söyleyen Mertdin, hazırlık maçlarında bazı tespitlerde bulunduğunu, takımın eksik ve güçlü yönlerini tespit ettiğini, bu yönde bazı değerlendirmeler yapıp, kendi oyun anlayışını takıma uygulayacağını aktardı.

“Çağırdılar geldim”

Göreve geliş sürecinin çok ani ve hızlı olduğunu da belirten Mertdin, Mehmet Bolkan’ın görevden ayrılmasının ertesi günü böyle bir teklifin kendisine iletildiğini, kendisinin de yıllarca bu kulübe kaptan olarak emek verdiğinden ve bu kulübün çocuğu olmasından ötürü görevi kabul ettiğini söyledi.

“Bolkan takımı iyi hazırladı”

Takımın sezon öncesi hazırlık maçlarının bazılarını takip ettiğini, göreve geldiği ilk günde de Baf Ülkü Yurdu ile anı maçı yaptıklarını anlatan Mertdin, Mehmet Bolkan’ın takımı sezon öncesi çok iyi hazırladığının ortada olduğunu belirtti.

“Oyun anlayışımız değişecek”

Kendisinin yıllardır belirli bir oyun anlayışı olduğunu ve her gittiği takımda bu anlayışı takıma yerleştirmeye çalıştığını ifade eden Mertdin, Kaymaklı’da da belirli bir sistemde değil, belirli bir oyun anlayışı çerçevesinde maçlarda mücadele etmeye çalışacaklarını anlattı. Oyunu rakip alanda oynayan, rakibine baskı uygulayan ve kazanılan toplarda etkili olan bir takım yaratmak istediğini açıklayan Mertdin, zaman içerisinde bunu sağlayacaklarına inandığını aktardı.

“Hedefimiz şampiyonluk”

Yönetimin bu sezon çok güçlü ve geniş bir kadro oluşturduğunun altını çizen Muharrem Mertdin, bu kadroyla ligde şampiyonluk sevinci yaşamak istediklerini ve var güçleriyle bu yönde çalışmalar yapacaklarını aktardı. Yardımcı antrenörlüğü konusunda Mehmet Bolkan’ın da yardımcılığını yapan Çağan Çerkez ve kaleci antrenörü İbrahim Reis ile yola devam edeceklerini de aktaran Mertdin, Süper Kupa maçı öncesinde bir kamp yapmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Zoru severim’

Yorumlar kapalı.