Zarar, 1 milyon 173 bin 295 TLfeaturedEmine UYSAL

Lefkoşa’da 19 Şubat’ta eşzamanlı kundaklanan üç işyerinden biri olan Kings Autos isimli oto galeriyi yakmakla suçlanan Mahmut Selkar’ın aleyhindeki dava, Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi.

Yargıç Murat Soytaç, sanık Mahmut Selkar’ın aleyhine, Enver Bahçeciler’in azmettirmesi üzerine, 19 Şubat’ta

Halil Kahraman’a ait Kings Autos isimli galeride satışa sunulan 9 aracı, garajı ve güvenlik kamera sistemlerinin üzerine yanıcı madde döküp, kasten yakarak 1 milyon 173 bin 295 TL’lik hasara yol açtığı için 6 ayrı dava getirildiğini söyledi.

Yargıç Murat Soytaç, sanığın ilerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağını belirtip, yeminli veya yeminsiz şahadette bulunabileceğini söyledi.

Mahmut Selkar, “Takdir mahkemenindir” dedi. Savcı yardımcısı Behrat Mavioğlu, davanın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmesini talep etti.

Mahkeme: Tanık ve emarelerle yeterli şahadet var

Yargıç Murat Soytaç, davada 17 tanık dinlendiğini, 111 emare sunulduğunu belirterek, yakılan araçlar, bazı emare ve tanıkların şahadetlerine dikkat çekip, davanın Ağır Ceza Mahkemesi’ne havalesi için yeterli şahadet olduğu bulgusunu yaptı.

Soytaç, davanın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmesine ve 26 Eylül’de görüşülmesine, sanık Mahmut Selkar’ın tutukluluğunun devamına emir verdi.

Diğer sanıkların davası 14 Eylül’e ertelendi

Kundaklama olayıyla ilgili cezaevinde hükümsüz tutuklu olan Evren Baysal, Eren Baysal, Ozan Ögeyik ve Adem Bağlars da tutukluluk sürelerinin dolması nedeniyle dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme zanlıların aleyhindeki davayı 14 Eylül’e erteleyerek, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Zarar, 1 milyon 173 bin 295 TL

Yorumlar kapalı.