Yollarda sinir harbifeatured


Ali CANSU

Lefkoşa’da trafik çilesi bir türlü bitmek bilmiyor. Başkentte, özellikle mesainin başlayıp sona erdiği zamanlar dışında da artan trafik nedeniyle yollar araçları taşıyamaz hale geldi.

Trafikte yaşanan keşmekeş vatandaşı perişan ederken, trafiği rahatlatıcı yeni yolların bir türlü yapılmamasına da anlam verilemiyor.

Trafikte yaşanan sıkışıklık her gün işkenceye dönüşürken, yetkililerin bu konuda hiçbir önlem almaması da vatandaşlardan sert tepki görüyor.

Özellikle Lefkoşa’da, Başbakanlık ve Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki Atatürk Spor Salonu önündeki trafik ışıklarındaki yollar, sürücülere artık “pes” dedirtti. Sıkışan caddelere, sokaklara yeterince polis de gönderilememesi nedeniyle büyük sıkıntılar baş gösteriyor.

Sabah işe giderken ve akşam iş çıkışlarında trafiğin kilitlenmesi nedeniyle gecikme yaşayan vatandaşlar, bu çilenin devam etmesi nedeniyle sadece zaman açısından değil, akaryakıt sarfiyatı, dolayısıyla da milli servet açısından da büyük kayıpların meydana geldiğini belirtiyor ve önlem alınması için yetkilileri göreve davet ediyor.

Yetkililer, özellikle hafta içi mesai saatlerinin başlangıcında ve bitiminde yoğunlaşan araç trafiğine cevap veremeyen yollarda dahi önlem almadı.

Başbakanlık ışıklarında trafik bitmek bilmiyor

Vatandaşlar, işlerine yetişmek için adeta yarış içerisine giriyor.

Yıllardır Başbakanlık ışıklarında biriken trafiğin rahatlatılması için çözüm üretilememesi, en çok da araç sürücülerini mağdur ediyor. Buradaki araç kuyruğu uzayıp Göçmenköy’e kadar gidiyor.

Aynı sorun, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı ve Atatürk Spor Salonu ışıkları için de geçerli. Trafiğin içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirten vatandaşlar, yetkililerin bu sorunları bilindiğini ancak halen seyirci kaldığını öne sürüyor.

Trafik polisi neden görevlendirilmiyor?

Trafiğin kilitlendiği ve yoğun olduğu bölgelere trafik polisi görevlendirilmesi veya sadece sabahleyin yol düzenlemesi yapılması gerektiğine işaret eden vatandaşlar, “Bu düzenlemeler yurt dışlarında yapılırken bizde niye uygulanmıyor?” diye sordu.

Trafiğin sıkıştığı yerlere polisin neden görevlendirilmediğini de soran vatandaşlar, çile çektiren bir devlet istemediklerini kaydetti. Vatandaşlar, “Zaman zaman polis gönderiliyor ama biz her zaman gönderilmesini istiyoruz” diyor.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yollarda sinir harbi

Yorumlar kapalı.