Yollar bisikletlerle güzelfeatured


6. Geleneksel Green Pedal Ada Turu Tamamlandı.

6. Geleneksel Green Pedal Ada Turu etkinliği organizasyon boyunca güvenliği sağlayan dört adet teknik araç ve polis eskortu eşliğinde ayni zamanda start noktası olan İskele / Longbeach Sahil Yolu, Cortado Espresso Bar önünde tamamlandı.

 

İlk durak Lefke

Büyük ilgi gören organizasyona yaş, cinsiyet ve ırk fark etmeksizin Adanın dört bir yanından takriben 50 bisiklet tutkunu katılım sağladı. Organizasyon ekibi günün ilk saatlerinde İskele / Longbeach Sahil Yolu, Cortado Espresso Bar önünde son hazırlıklarını tamamlayarak öncelikle Mağusa istikametine doğru pedal çevirmeye başladı. Akabinde St. Barnabas yolu olarak bilinen yoldan Mutluyaka Köyü’ne doğru seyreden ekip, Mağusa-Lefkoşa anayoluna ulaştı. Daha sonra sırası ile Lefkoşa-Gönyeli-Güzelyurt güzergâhını takip eden ekip ilk günü Lefke Velmer Otel’de tamamladı. Velmer Otel’de son derece sıcak ve misafirperverce karşılanan ekip, gün içerisinde çeşitli aktiviteler yaparak yorgunluğunu attı.

 

Son Durak İskele

Ada Turunun ikinci günü yine erken saatlerde başladı. Bisiklet sevdalıları öncelikle Gemikonağı sahil yolu boyunca pedal çevirdi. Güzelyurt-Gönyeli-Lefkoşa-Dörtyol güzergâhını takip ederek Mağusa’ya ulaştı ve son olarak Alaniçi – Yıldırım – Kuzucuk – Ötüken köyleri kat edilerek İskele’de Longbeach Sahil Yolu, Cortado Espresso Bar önünde Ada Turu tamamlandı.

 

Bisiklet tutkunları her geçen gün artıyor

Son derece güzel ve eğlenceli geçen etkinlikte Green Pedal’ın sahip oluğu idari ve teknik bilgi bisiklet tutkunları tarafından beğeni topladı. Uzun yıllardır Ada Turu başlığı altında yapılan ve geleneksel hale gelen Green Pedal Ada Turu organizasyonun 6.sında sporcular tarafından kat edilen takribi 235 km yol, yılların verdiği tecrübe ile güven içerisinde, sorunsuz ve eksiksiz tamamlandı. Finish noktasında düzenlenen kokteyl ile hem organizasyon ekibine hem de destek ekiplere katılım ve teşekkür belgeleri Green Pedal Cycling Spor Kulübü Derneği Başkanı Erhan Bolkan tarafından verildi. A’dan – Z’ye tüm ayrıntıları planlanmış ve profesyonelce hazırlanmış organizasyon, bisiklet sporuna ilgisi olan herkesi teşvik eder nitelikte oldu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yollar bisikletlerle güzel

Yorumlar kapalı.