Yine polis kılığına büründüfeatured


Onlarca kez “Sahtekarlıkla para temini” suçundan tutuklanan ve cezaevine girip çıkan zanlı E.K., bir kez daha benzer suçtan tutuklandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Onlarca kez “Sahtekarlıkla para temini” suçundan tutuklanan ve cezaevine girip, çıkan zanlı E.K., bir kez daha benzer suçtan tutuklandı.

“Sahtekarlıkla para temini” ve “Polis olmadığı halde kendisini polis olarak tanıtma” suçlarından tutuklanan zanlı E.K, bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Ferhat Oruç’u dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Oruç, zanlının 24.06.2024 tarihinde saat 17.40’da Gönyeli’de faaliyet gösteren bir döviz bürosu önünde, polis olmadığı halde kendisini polis S.Ç., olarak tanıtıp, Gönyeli’de sakin E.A.’dan 1.000 ABD doları alarak sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.

Oruç, zanlının aynı gün saat 18.00 raddelerinde Gönyeli’de faaliyet gösteren bir döviz bürosunda, kasiyer olarak çalışan Ö.N.’dan 1.000 stg nakit para isteyip karşılığı olan parayı arabadan getireceğini söyledikten sonra 1.000 stg parayı alıp konu yerden ayrıldığını anlattı..

Oruç, “Zanlı aynı gün Girne’de tespit edilerek aleyhinde bulunan derdest emri gereği tutuklanmıştır. Zanlının üzerinde yapılan aramada tasarufunda 1.000 ABD Doları ve 930 STG para bulunarak emare olarak zapt edilmiştir. Zanlı aleyhine başlatığımız tahkikatımız henüz yeni başlamıştır. İncelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler bulunmaktadır. Bu safhada tahkikatın salimen yürütülebilmemiz

için zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep ederim” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, talebi onayladı.

3
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yine polis kılığına büründü

Yorumlar kapalı.