Yiğittürk: Bize bunları yaşatanlar, 5 yıl sonra elini kolunu sallayarak gezecek öyle mi?



featured



Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde İsias Otel enkazında hayatını kaybeden İzcan Nurluöz’ün annesi Feriha Yiğittürk, Adıyaman Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Acılı anne Yiğittürk, “Adalet için mücadele ediyorsak eğer, çocuklarımıza duyduğumuz özlem ve saygıdandır.  Çocuklarımız için nefes alıyor, adalet için yaşıyoruz. Her gün, her an, onca yaşanmışlık ve anı yüzümüze çarpıyor, içimizdeki o büyük boşluk daha da genişliyor” ifadelerini kullandı.

“Adalet için!”

“Ayaktaysak, dizlerimizde derman varsa, çocuklarımızın yarım kalan hayatlarını, başka çocuklarda yaşatmak içindir” diyen Yiğittürk, şöyle devam etti:

“Bir de… Adalet için! Her sabah, derneğimiz mali olarak daha fazla güçlensin, evlatlarımızın isimleri yaşasın, yeni burslar verelim, başka çocukların geleceğine dokunalım diyorsak, motivasyonumuz ne olabilir?”

“İsias cehennemini yaratanlar hesap vermeyecek, öyle mi?”

Yiğittürk, “Peki, bize bunları yaşatanlar, 5 yıl sonra elini kolunu sallayarak gezecek öyle mi? Canlarımızı alanlar, onları hayattan bilerek ve isteyerek koparanlar ne olacak? Uzman kişilerin, “kum dolu kovayı ters çevirmek gibi” dediği İSİAS cehennemini yaratanlar hesap vermeyecek, öyle mi? Birileri bizim susup oturmamızı bekleyecek, öyle mi?” diye sordu.

“Hesap verecekler!”

“Susmayacağız. Unutturmayacağız. Mücadelemiz her platformda devam edecek” şeklinde konuşan Yiğittürk, açıklamasının devamında ise şunları ifade etti:

“İSİAS katillerine kumdan otel yapma izni veren bu sistemde, olası kasttan yargılanmaları gerekirken, 3-5 yılda özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir iddianame ortaya çıkarmak vicdani değildir, hukuken de gerçeği yansıtmaz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz! Evlatlarımızın gözleri, bizlerin nefesleri enselerinde olacak. HESAP VERECEKLER!”

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yiğittürk: Bize bunları yaşatanlar, 5 yıl sonra elini kolunu sallayarak gezecek öyle mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir