Yeşillik fiyatları yükselecek! İlk kez marul ithal edilecek…featuredMarul ithal edilecek… Seracılar Birliği Başkanı Bayır, olumsuz hava koşullarından, marul, enginar, sarımsak, taze soğan ve ıspanak gibi yeşilliklerin etkilendiğini söyledi. Bayır, bu nedenle yeşillik fiyatlarının yükseleceğine dikkat çekerek, yaşanan zarardan dolayı ilk kez Türkiye’den marul ithalatına izin verildiğini açıkladı.

Cemre CEMALİ

   Ülkemizde geçtiğimiz hafta etkili olan olumsuz hava koşulları, sera üretimini vurdu. Doluyla birlikte fırtına, hatta Gazimağusa’da çıkan hortum, ağırlıklı olarak domates üretimi yapılan seralara zarar verdi.

KIBRIS’a konuşan Seracılar Birliği Başkanı Veli Bayır, büyük oranda Kuzucuk, Karpaz ve Yıldırım bölgesinde yer alan açıkta yetişen sebzelerden marul, enginar, sarımsak, taze soğan, ıspanak gibi yeşilliklerin de fiyatlarının yükseleceğine vurgu yapan Bayır, “Marul fiyatları yükseldi. Ülkemizde yeterince marul yok. Hava şartlarından dolayı marul doludan zarar gördüğü için Türkiye’den marul ithalatına izin verildi. İlk kez ülkemize Türkiye’den yeşillik gelecek. Her tüccar ihtiyacı olduğu kadar getirecektir.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yeşillik fiyatları yükselecek! İlk kez marul ithal edilecek…

Yorumlar kapalı.