“Yaralama, bıçak taşıma ve ciddi darptan” yargılanacaklarfeaturedÖzel Haber – Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Glapsides Plajı’nda çıkan kavgada tutuklanan Berk Durmuş ve Doğukan Ali Akagündüz aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Mahkeme, her iki zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için KKTC dışına çıkmaktan men edip, 20’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, talebi, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hakan Özçürümez aktardı.

   Tanık polis Hakan Özçürümez, zanlıların, 19 Mayıs’ta, saat 02,00’da, Gazimağusa’da Glapsides Plajı’nda, umumi bir yer olan asfalt yol içerisinde meydana gelen yaralama, kanunsuz bıçak taşıma ve ciddi darp suçlarından methaldar olduğunu hatırlattı.

   Hakan Özçürümez, zanlı Berk Durmuş’un, E.D. ile aralarında çıkan tartışma neticesinde, adı edilenin yüzüne yumruk atıp saçlarından tutup yerde sürükleyerek ciddi şekilde darp ettiği sırada, zanlı Doğukan Ali Akagündüz’ün, orada bulunan ve araya girmeye çalışan Z.İ. ve Ş.Z’yi bıçakla yaraladığını anlattı.

   Özçürümez, bahse konu bıçağı zanlıların ikamet ettiği yurdun ön bahçesinde atıl vaziyette bulup emare zapt ettiğini kaydetti ve zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirtti.

   Tanık polis, mahkemeden, zanlıları ileride görüşülecek davalarında hazır bulunmaları için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıların, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek imza vermesini istedi ve zanlıları 20’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

   Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
“Yaralama, bıçak taşıma ve ciddi darptan” yargılanacaklar

Yorumlar kapalı.