Yakubu hâlâ bulunamadıfeatured


Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da 27 Ağustos tarihinde Mutela Devid Lunda’yı öldüresiye dövdükten sonra 2. kattan aşağıya atarak öldürmeye teşebbüs ettikleri iddia edilen Jeffery Osaar Nyiam ve Kevin Jeb Shehu Ndams aleyhine 3’er günlük ek tutukluluk emri alındı.

Mesele ile ilgili olarak aranan Dominic Dauda Yakubu ise hâlâ tespit edilemedi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Hasan Karagil’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Hasan Karagil, 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 02.00 sıralarında Gazimağusa’da Diva Sokak üzerinde zanlı Jeffery Osaar Nyiam’ın, Kevin Jeb Shehu Ndams ve hâlâ aranmakta olan Dominic Dauda Yakubu ile birlikte kendisini evden çıkarttığı gerekçesiyle Mutela Devid Lunda’nın kalmakta olduğu Sallakoğlu 5 Apartmanı’nın 2. katında bulunan 36 numaralı daireye gittiklerini hatırlattı.

Polis memuru, üç zanlının, söz konusu adrese gidip kasten ve kanunsuz olarak evin ahşap giriş kapısına vurup kırarak içeriye girdikten sonra yatak odasında yatmakta olan müştekinin yanına giderek, müştekinin oturma odasına gelmesini sağlayıp elleri ve ayaklarıyla adı edileni darp ettiklerini anımsattı.

Zanlının daha sonra diğer iki arkadaşı ile birlikte müştekiyi kollarından tutup arkasından iterek oturma odasına bulunan açık vaziyetteki alüminyum sürme pencerenin yanına getirip bu kişiyi pencereden aşağıya atıp 6 metre 10 santim yükseklikten yere düşmesini sağladıklarını söyleyen tahkikat memuru, düşme sırasında müştekinin sol elinin ve sol ayağının kırılarak vahim bedensel zarara uğratıldığını ve katline teşebbüs edildiğini kaydetti.

Zanlılar Jeffery Osaar Nyiam ve Kevin Jeb Shehu Ndams aleyhine 29 Ağustos 2016 tarihinde 4’er günlük ek tutukluluk emri temin edildiğini ifade eden tanık polis Hasan Karagil, 4 gün içerisinde zanlıların telefon dökümlerini temin ettiklerini ve telefon dökümlerinden meseleyle ilgili aranan şahıs olan Dominic Dauda Yakubu ile görüşme yaptıklarını belirlediklerini açıkladı.

Hasan Karagil, Dominic Dauda Yakubu’nun telefon dökümlerini de aldıklarını belirtirken, Yakubu’nun görüştüğü kişilerin tespit edilip ifadelerinin alındığını dile getirdi.

Yakubu’nun hâlâ tespit edilemediğine dikkat çeken Karagil, söz konusu şahsın fotoğrafının bulunarak üniversitenin güvenlik görevlilerine ve üniversitenin yabancı öğrencilerinden sorumlu kişiye verdiklerini dile getirdi.

Tanık polis, soruşturmalarının devam ettiğini belirterek, zanlılar aleyhine 8’er günlük ek tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını emretti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yakubu hâlâ bulunamadı

Yorumlar kapalı.