Vurgun 14 milyon TL’ye yükselebilir  featuredEmine UYSAL ÇALUDA

 

KKTC Telsim’de 2018-2021 yılları arasında müdür yardımcısı olarak görev yapan ve iki adet sahte kullanıcı ismi ile SMS satışı yapıp, şirkete ait 11 milyon 900 bin TL’yi kendi hesabına aktardığı gerekçesiyle tutuklanan

zanlı Ergin Hergül’ün tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

“Müstahdem tarafından sirkat” ve “Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önlemeye Yönelik Yasa ile Şans Oyunları Yasasına aykırı hareket” suçlarından tutuklanan Ergin Hergül dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Suiçmez, 2022 yılı Şubat ayında KKTC geneline toplu SMS gönderen vidobet isimli sanal bahis sitesi ile ilgili yapılan soruşturmada SMS’lerden elde edilen gelirlerin 5 milyon 960 bin TL’lik kısmının zanlının hesabına yatırıldığının belirlendiğini kaydetti.

Suiçmez, o dönem zanlıdan izahat istendiğinde söz konusu paraların SMS işlemlerinin hızlandırılması için hesabına yatırıldığı yönünde bir yanıt verdiğini söyledi.

Suiçmez, yapılan ileri soruşturmada 2018-2021 yılları arasında KKTC Telsim’de müdür yardımcısı olarak görev yapan zanlı Ergin Hergül’ün iki adet sahte kullanıcı ismi ile SMS satışı yapıp, şirkete ait 11 milyon 900 bin TL’yi kendi hesabına aktardığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Aranan şahıs ilan edilen zanlının 21 Ekim 2023 tarihinde ülkeye giriş yaptığını ancak kaldığı otelde tespit edilemediği için tutuklanmadığını, Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaparken yakalandığını belirten Suiçmez, zanlının suç ortağının arandığını söyledi.

Suiçmez, şirketin 2 milyon TL’lik açığıyla ilgili zanlının bağlantısının olup olmadığının araştırılacağını ve  tahkikatın devam ettiğini belirterek, zanlının aleyhinde 4 gün süre istedi.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, talebi onayladı.

1
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Vurgun 14 milyon TL’ye yükselebilir  

Yorumlar kapalı.