Vurgun 12 milyon TLfeatured
Emine UYSAL ÇALUDA

 

KKTC Telsim’de 2018-2021 yılları arasında müdür yardımcısı olarak görev yapan ve iki adet sahte kullanıcı ismi ile SMS satışı yapıp, şirkete ait 11 milyon 900 bin TL’yi kendi hesabına aktardığı gerekçesiyle tutuklanan Ergin Hergül, teminatla serbest bırakıldı.

“Müstahdem tarafından sirkat” ve “Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önlemeye Yönelik Yasa ile Şans Oyunları Yasasına aykırı hareket” suçlarından tutuklanan Ergin Hergül dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Suiçmez, 2022 yılı Şubat ayında KKTC geneline toplu SMS gönderen Vidobet isimli sanal bahis sitesi ile ilgili yapılan soruşturmada SMS’lerden elde edilen gelirlerin 5 milyon 960 bin TL’lik kısmının zanlının hesabına yatırıldığının belirlendiğini kaydetti.

Suiçmez, o dönem zanlıdan izahat istendiğinde söz konusu paraların SMS işlemlerinin hızlandırılması için hesabına yatırıldığı yönünde bir yanıt verdiğini söyledi.

Suiçmez, yapılan ileri soruşturmada 2018-2021 yılları arasında KKTC Telsim’de müdür yardımcısı olarak görev yapan zanlı Ergin Hergül’ün iki adet sahte kullanıcı ismi ile SMS satışı yapıp, şirkete ait 11 milyon 900

hesabına aktardığını belirtti.

Zanlının aleyhinde başlatılan Müstahdem Tarafından Sirkat suçuyla ilgili soruşturmanın tamamlandığını, Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önlemeye Yönelik Yasa ile Şans Oyunları Yasasına Aykırı Hareket suçuyla ilgili soruşturmanın ise devam ettiğini söyleyen Suiçmez, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 100 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber üç kefilin 500 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Vurgun 12 milyon TL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir