Voleybolda Osman Çetintaş Kupası başladıfeaturedÖZEL HABER

Ahmet OGAN

 

Voleybolda 1. Osman Çetintaş Kupası U16 kızlar çeyrek final karşılaşmaları ile U17 erkeklerde ise yarı final maçları ile başladı. Osman Çetintaş Kupası müsabakaları kazanılmış tek maç eleme sistemine göre Gazimağusa’da oynanıyor. Müsabakalar öncesinde 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden canlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

 

U16 Kızlar Çeyrek Final

Osman Çetintaş kupası U16 kızlarda çeyrek final karşılaşmaları Mağusa Arena Spor Salonu’nda iki maç oynandı. Gecenin ilk karşılaşmasında Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Vakıflar karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın tüm setlerinde üstün olan Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor rakibi Vakıflar’a set vermeden 3-0 mağlup ederek yarı finale yükselen ilk takım oldu.

Gecenin diğer karşılaşmasında ise Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği ile Mağusa Spor Akademisi karşı karşıya geldi. Karşılaşmasın tüm setlerinde üstün olan Mağusa Spor Akademisi rakibi Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği’ne set vermeden 3-0 mağlup ederek yarı finale yükselen ikinci takım oldu.

3 Şubat Cumartesi akşamı başlayan ve 11 Şubat Pazar akşamı tamamlanacak olan Osman Çetintaş Kupasında çeyrek finalde son iki karşılaşma oynanıyor. Küçük Kaymaklı ile Maraş Gençlik Spor Kulübü, Karpaz Gate Marina ile Doğu Akdeniz Üniversitesi karşılaşıyor.

 

Final Yolculuğu

Osman Çetintaş Kupası U16 kızlar final yolculuğu da belirlendi. Çeyrek finalde rakiplerini saf dışı bırakan takımlar yarı finale yükselecek. Çeyrek finalde Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor-Mağusa Spor Akademisi eşleşirken, Küçük Kaymaklı ile Maraş Gençlik Spor Kulübü galibi, Karpaz Gate Marina ile Doğu Akdeniz Üniversitesi galibiyle 7 Şubat Çarşamba akşamı yarı finalde karşı karşıya gelecek. (Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor-Mağusa Spor Akademisi), (Küçük Kaymaklı ile Maraş Gençlik Spor Kulübü/Karpaz Gate Marina ile Doğu Akdeniz Üniversitesi maçları kazanan takımlar finale yükselecek. 1. Osman Çetintaş Kupası final karşılaşması ise 11 Şubat tarihinde oynanacak.

 

U17 Erkekler Yarı Final

1. Osman Çetintaş Kupası U17 erkeklerde ise yarı final karşılaşmaları Mağusa Arena Spor Salonunda tek karşılaşma oynandı. Gecede Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Karpaz Gate Marina karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın tüm setlerinde üstün olan Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor rakibi Karpaz Gate Marina’ya set vermeden 3-0 mağlup ederek finale yükselen takım oldu. 3 Şubat Cumartesi akşamı yarı final maçları ile başlayan 1. Osman Çetintaş kupasında finalin adı belli oldu. Finalde Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Doğu Akdeniz Üniversitesi şampiyonluk mücadelesi verecek.

 

Final Yolculuğu

1. Osman Çetintaş Kupası U17 erkekler final yolculuğu da belirlendi. Yarı finalde rakibini saf dışı bırakan Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Doğu Akdeniz Üniversitesi finalde karşı karşıya gelecek. 1. Osman Çetintaş Kupası final karşılaşması ise 11 Şubat tarihinde oynanacak.

 

Şampiyon Melekler Kupası

Voleybol Federasyonu yönetimi tarafından alınan kararla bu sezon Şampiyon Melekler kupası oynanacak. İlk kez düzenlenecek olan 1. Osman Çetintaş kupasını kazanan takımlar bu kategorilerin Lig Şampiyonları ile “Şampiyon Melekler Kupasını” oynama hakkını elde edecek. Lig ve Osman Çetintaş Kupasını ayni takım kazanması halinde lig finalisti Şampiyon Melekler Kupasını oynama hakkını elde edecek.

1. Osman Çetintaş Kupası U16 Kızlar Çeyrek Final Sonuçları
Çamlıkspor-Vakıflar 3-0
Maraş Voleybol-MSA 0-3

1. Osman Çetintaş Kupası U17 Erkekler Yarı Final Sonucu
KGM-Çamlıkspor: 0-3

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Voleybolda Osman Çetintaş Kupası başladı

Yorumlar kapalı.