Voleybolda hareketli günlerfeaturedAhmet OGAN

KKTC Voleybol Federasyonu’nun organize ettiği Büyük Kadınlar ve Büyük Erkekler voleybol ligleri tam gaz devam ediyor. Büyük Kadınlar Ligi’nde ikinci devre başlarken Büyük Erkekler Ligi’ndeki kıran kırana mücadele dikkat çekiyor. Son derece çekişmeli maçların oynandığı her iki ligde son durum şöyle;

 

 

Voleybol Büyük Kadınlar Ligi’nde ikinci devre başladı

 

 

   Voleybolda Büyük Kadınlar Ligi’nde ikinci devre başladı. Ligde 8. hafta karşılaşmalarında Gazimağusa Arena Spor Salonu’nda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Esentepe karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 4 setlik mücadelesinin sonunda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor rakibi Esentepe’yi 3-1 mağlup ederek, 22 puanla yenilgisiz liderliğini sürdürüyor.

 

 

DAÜ ikinci sıraya yükseldi

 

 

   Voleybol Büyük Kadınlar Ligi 8. hafta karşılaşmasında Gazimağusa Lalal Mustafa Paşa Spor Salonu’nda Mağusa Spor Akademisi ile Doğu Akdeniz Ünivresitesi karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın tüm setlerinde üstün olan Doğu Akdeniz Ünivresitesi rakibi Mağusa Spor Akademisi’ne set vermeden 3-0 mağlup ederek, 18 puanla ikinci sıraya yükseldi.

 

 

Vakıflar emin adımlarla

 

 

Lefkoşa Atatürk Spor Salonunda oynanan karşılaşmasında ise Küçük Kaymaklı ile Vakıflar karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın tüm setlerde üstün olan Vakıflar rakibini Küçük Kaymaklı’ya set vermeden 3-0 mağlup ederek, 16 puanla üçüncü sıraya yükseldi.

 

 

Karpaz Gate Marina set vermedi

 

 

   Lefkoşa Atatürk Spor Salonunda oynanan gecenin diğer bir karşılaşmasında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile Karpaz Gate Marina karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 3 setlik mücadelesinde tüm setlerde üstün olan Karpaz Gate Marina deplasmanda rakibi Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne set vermeden 3-0 mağlup ederek, 15 puanla beşinci sırada yer aldı.

 

 

9. hafta maç programı

 

4 Aralık Pazartesi

 

Esentepe-Vakıflar

 

5 Aralık Salı

 

GMBÇS-DAÜ

 

MSA-KGM

 

KK-UKÜ

 

 

Voleybol Büyük Kadınlar Ligi’nde Oluşan Puan Durumu şöyle.

 

1. GMBÇS:          22 Puan

 

2. DAÜ:               18 Puan

 

3. Vakıflar           16 Puan

 

4. Esentepe          16 Puan

 

5. KGM                15 Puan

 

6. MSA                    6 Puan

 

7. KK                      4 Puan

 

8. UKÜ                   0 Puan

 

 

Voleybol Büyük Erkekler Ligi’nde kıran kırana mücadele

 

 

   Voleybol Büyük Erkekler Ligi dördüncü hafta karşılaşmasında Gazi Mağusa Arena Spor Salonu’nda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Doğu Akdeniz Üniversitesi karşı karşıya geldi. Karşılaşma baştan sona kıran kırana mücadele içerisinde geçti. 5 setlik oyunda  Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor rakibi Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 3-2 mağlup ederek rakibine ilk yenilgiyi tattırmış oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi almış olduğu yenilgiye rağmen 10 puanla liderliğini sürdürdü. Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ise 8 puanla ikinci sırada yer aldı.

 

 

Zorlu Maç Vakıflar’ın

 

 

   Gecenin diğer karşılaşmasında ise Erenköy Spor Salonunda Karpaz Gate Mairna ile Vakıflar karşı karşıya geldi. Çok büyük bir çekişme içerisinde geçen karşılaşmasın 5 setlik mücadelesinde gülen taraf 3-2’lik skorla deplasman ekibi Vakıflar oldu.

 

 

5. hafta maç programı şöyle;

 

4 Aralık Pazartesi

 

Karpaz Gate Marine – DAÜ

 

5 Aralık Salı

 

Vakıflar-Gazimağusa Belediyesi Çamlık Spor

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Voleybolda hareketli günler

Yorumlar kapalı.