Voleybol ligleri hareketlendifeatured
Ahmet OGAN

 

Voleybolda hafta çeşitli kategorilerdeki karşılaşmalarla devam etti. U12 Kızlar Ligi’nde oynanan maçlar sonucunda yarı finalistler belirlendi. Bunun yanı sıra U16 Kızlar Ligi’nde 2. devre maçları başladı. Erkekler U17 Ligi’nde ise oynanan 2. hafta maçları ile heyecan artarken gözler oynanacak olan 3. hafta maçlarına çevrildi. Voleybol liglerinde yaşanan gelişmeler ise şöyle:

 

U12 Kızlar Ligi’nde yarı finalistler belli oldu 

 

U12 Kızlar Ligi’nde altıncı haftada A Grubu’nda Mağusa Arena Spor Salonu’nda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Kapraz Gate Marina karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın beşlik setlik mücadelesinin sonunda Karpaz Gate Marina rakibi Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor’u 3-2 mağlup etti. Vakıflar haftayı bay geçti.

B Grubu’nda 6. haftada Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği ile Maraş Gençlik Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Karşılaşmada baştan sona üstün oynayan Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği maçı set vermeden 3-0 kazandı. Yakın Doğu Üniversitesi haftayı bay geçti.

Ligde A ve B gruplarında oynanan müsabakalarının ardından A grubunda Karpaz Gate Marina ile Vakıflar, B grubunda ise Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği ile Yakın Doğu Üniversitesi yarı finale yükseldi.

 

Yarı final eşleşmeleri

 

Voleybol U12 Kızlar Ligi’nde yarı final eşleşmelerinde Karpaz Gate Marina (A1) ile Yakın Doğu Üniversitesi (B2), Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği (B1) ile Vakıflar (A2) eşleşti. Yarı final eşleşmeleri kazanılmış 2 maç esasına göre oynanacak ve yarı final serisinde üstün olan taraf adını finale yazdıracak.  

Voleybol U12 Kızlar Ligi yarı final ilk karşılaşmaları 2 Aralık Cumartesi günü oynanacak.

 

U16 Kızlar Ligi’nde 2. devre başladı

 

U16 Kızlar Ligi A Grubu’nda altıncı haftada iki maç oynandı. A Grubu’nda Mağusa Arena Spor Salonu’nda Maraş Gençlik Spor Kulübü rakibi Mağusa Spor Akademisi’ni 3-0 mağlup etti. Grubun diğer karşılaşmasında ise Erenköy Spor Salonu’nda Karpaz Gate Marina rakibi Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği’ni aynı sonuçla 3-0 mağlup etti. Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor haftayı bay geçti. B grubunda ikinci haftada tek maç oynandı. Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda Doğu Akdeniz Üniversitesi rakibi Küçük Kaymaklı’yı set vermeden 3-0 mağlup etti.

 

Ligde 3. hafta programı şöyle:

24 Kasım Cuma  

A Grubu

Gazimağusa Belediyesi Çalmlık Spor – Mağusa Spor Akademisi

Maraş Voleybol Okulu Spor Derneği – Maraş Gençlik Spor Kulübü

B Grubu

Esentepe-DAÜ

Küçük Kaymaklı – Vakıflar

 

17 Erkekler Ligi’nde heyecan artıyor

 

Voleybolda U17 Erkekler Ligi’nde ikinci haftada tek maç oynandı. Erenköy Spor Salonu’nda Karpaz Gate Marina ile Doğu Akdeniz Üniversitesi karşı karşıya geldi. Karşılaşmada Doğu Akdeniz Üniversitesi deplasmanda rakibi Karpaz Gate Marina’ya set vermeden 3-0 mağlup ederek lige galibiyetle başladı. Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor haftayı bay geçti. Ligde 3 hafta 24 Kasım Cuma akşamı oynanacak olan DAÜ-Gazimağusa Belediyesi Çamlık Spor maçı ile başlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Voleybol ligleri hareketlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir