Voleybol kadınlarda ilk devre tamamfeaturedAhmet OGAN

KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Kadınlar Ligi’nde oynanan maçlarla beraber ilk devre tamamlandı. Voleybol büyük bayan kategorisi 2 devreli deplasmanlı lig usulüne göre oynanıyor. İlk dörde kalan takımlar play-off oynayacağı yarı final eşleşmeleri 1-4, 2-3 şeklinde olacak ve Play-off yarı final ve final serileri kazanılmış 3 maç esasına göre oynanacak. Lig klasmanında oynanan müsabakalar sonucunda aralarındaki müsabakalarda üstün olan takım yarı final ve final serisi müsabakalarına 1-0 önde başlayacak.

Çamlık zorlansa da kazandı

Voleybol Kadınlar Ligi’nde 7. haftada oynanan dört maçı da ev sahibi takımlar kazandı.

7. hafta karşılaşmalarında Gazimağusa Arena Spor Salonu’nda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ile Karpaz Gate Marina karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 5 setlik mücadelenin sonunda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor rakibi Karpaz Gate Marina’yı 3-2 mağlup ederek, 19 puanla ilk devreyi yenilgisiz lider tamamladı.

DAÜ ve Esentepe set vermedi

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonunda Esentepe ile Küçük Kaymaklı karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın tüm setlerinde üstün olan Esentepe rakibi Küçük Kaymaklı’yı set vermeden 3-0 mağlup ederek, 16 puanla ilk devreyi ikinci sırada tamamlandı.

Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda oynanan gecenin diğer bir karşılaşmasında Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 3 setlik mücadelesinde tüm setlerde üstün olan Doğu Akdeniz Üniversitesi rakibi Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni set vermeden 3-0 mağlup ederek, 15 puanla ilk devreyi üçüncü sırada tamamladı.

Vakıflar set vermedi

Lefkoşa Atatürk Spor Salonunda oynanan gecenin diğer bir karşılaşmasında ise Vakıflar ile Mağusa Spor Akademisi karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın tüm setlerinde üstün olan Vakıflar rakibi Mağusa Spor Akademisi’ni 3-0 mağlup ederek ilk devreyi 13 puanla dördüncü sırada tamamladı.

8. hafta maçları

Kadınlar Ligi’nde ikinci devre 27 Kasım Pazartesi akşamı 4 maçla başlayacak. KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen büyük bayanlar liginde 7. haftada alınan toplu sonuçlar ve gelecek haftanın programı şöyle:

7.Hafta Sonuçlar

Esentepe-KK 3-0

Çamlıkspor-KGM 3-2

Vakıflar-MSA 3-0

DAÜ-UKÜ 3-0

Program

28 Kasım Salı

Çamlıkspor-Esentepe

K.Kaymaklı-Vakıflar

MSA-DAÜ

UKÜ-KGM

Puan Durumu:

  1. Çamlıkspor 19 Puan
  2. Esentepe 16 Puan
  3. DAÜ 15 Puan
  4. Vakıflar 13 Puan
  5. KGM 12 Puan
  6. MSA 6 Puan
  7. K.Kaymaklı 4 Puan
  8. UKÜ  0 Puan
0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Voleybol kadınlarda ilk devre tamam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir