Viski, prezervatif ve kahve çaldıfeatured


Girne’de sakin R.R.A. toplam değerleri bin 500 TL olan ürünleri sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı; zanlının evinde bulunan 100 kalemden oluşan market ürünleri emare alındı

 Emine UYSAL ÇALUDA

Girne’de sakin R.R.A. (E-38) toplam değerleri bin 500 TL olan Johnnie Walker Black Label marka viskiyi, 2 adet Mr Brown marka soğuk kahve ve 2 adet prezervatif çalmaktan tutuklandı.

Zanlının evinde yapılan aramada 100 kalemden oluşan market ürünleri bulundu ve emare alındı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Serkan Numan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Numan, 16.04.2024 ve 26.05.2024 tarihlerinde Gönyeli’de faaliyet gösteren Hecanın Market içerisinde Girne’de sakin R.R.A.’nın toplam değerleri bin 500 TL olan Johnnie Walker Black Label marka viskiyi, 2 adet Mr Brown marka soğuk kahveyi ve 2 adet prezervatifi sirkat ettiğini söyledi.

Numan, zanlının kamera görüntülerinden tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Numan, “Aynı gün Girne Kaza Mahkemesinden temin edilen arama emri gereği Gönyeli Polis Karakolunda görevli bir polis ekibi tarafından zanlının huzurunda gerçekleştirilen aramada, 100 kalemden oluşan çok sayıda marketlerde satılan eşyalar bulunup emare olarak zapt edilmiştir. Zanlının tasarrufunda bulunan cep telefonu da emare olarak alınmıştır” dedi.

Serkan Numan, mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan sorgulamada, sözlü olarak bahse konu marketten viski ve soğuk kahve sirkat ettiğini beyan ettiğini söyledi.

Numan, ayrıca zanlının tasarrufunda bulunan marketlerde satılan birçok eşya hakkında da makul bir izahat veremediğini kaydetti.

“Tahkikatımız yeni başlamış olup, özellikle zanlının tasarrufunda bulunan market eşyalarını nerden elde ettiği yönünde soruşturma yapmamız gerekmektedir. Zanlının serbest kalması halinde yapacağımız soruşturmalara etki edeceği kuvvetle muhtemeldir” diyen Numan, zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

 

4
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Viski, prezervatif ve kahve çaldı

Yorumlar kapalı.